Index Dax se znovu vrátil pod 5.500 bodů

31.08.2009 18:08:24

První den nového obchodního týdne začal drobnou korekcí nárůstů v minulém období a konkrétně v Německu se celý den Index Dax pohyboval v červených číslech a znovu klesl pod hodnotu 5.500 bodů. Přesto se našly tituly, které se dnes vydaly proti trhu a posilovaly např. Fresenius Medical Care, přední výrobce dialýz na světě, si dnes připsal téměř 2%.

Další z řady makroekonomických ukazatelů zveřejněných za oceánem vykázal pozitivní hodnoty. Tentokrát to byl Index nákupních manažerů zveřejněný krátce před 16hod SEČ, který  indikuje náladu mezi subjekty, přičemž hodnota 50, které bylo dnes dosaženo značí, že počet subjektů vykazujících zlepšení je stejný jako těch, kteří naopak pociťují negativní vývoj své ekonomické situace. Toto číslo tak svědčí o zlepšujícím se poměru mezi oběma skupinami.

Ropa dnes výrazně ztratila, když se v pondělních večerních hodinách obchoduje těsně pod hranicí 70 USD za barel. Důvody však nelze hledat pouze v pohybu na měnách, jak tomu bylo v minulých dnech, neboť americký dolar dnes alespoň vůči evropské měně Euro ztrácel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.