I přes teroristické útoky se obchodování nese v poklidném duchu

23.03.2016 15:50:04

Dnešní růst indexu DAX je postaven na velmi nízkém zobchodovaném objemu, který je ještě slabší než včera či v pondělí. Aktuálně index DAX připisuje 0,3 % a je tak na hodnotě 10.012 bodů. Nejvíce se daří exportérům v čele s automobilkami, což je také důvod proč dnes DAX, kde mají automobilky silnou expozici, výkonnostně překonává zbytek Evropy.

Z korporátních událostí určitě stojí za zmínku včera reportované výsledky hospodaření společnosti Nike. Firma překonala odhady analytiků co do výše čistého zisku a mírně zklamala na úrovni realizovaných výnosů. Ani vysoký nárůst zaznamenaných objednávek nedokázal uspokojit investory, kteří na nově zveřejněné informace zareagovali prodejním tlakem. Akcie Nike zhruba dvě hodiny od otevření amerických burz ztrácí 3,4 % na 62,7 USD.

V 15:00 byla reportována makrodata z USA. Konkrétně šlo o vývoj prodejů nových domů za měsíc únor. Své majitele našlo 512 tisíc domů, což lehce překonalo očekávání. Na druhou stranu byla mírně revidována data za leden. Na smíšená data akciové trhy prakticky nereagovaly.

Americké indexy na úvod dnešního obchodování lehce ztrácejí, konkrétně index DJIA i S&P 500 shodně odepisují 0,25 % a Nasdaq klesá o 0,46 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.