Hořký gyros podávaný za studena

21.02.2012 15:45:39

Evropští ministři financí včera po 13 hodinovém jednání podpořili záchranný balíček Řecku. Zisky z držby řeckých bondů bude ECB transferovat národním bankám EZ a poté do záchranného balíku Řecku. Na místě s očekáváním byly i požadavky na přísnější kontroly řeckého hospodaření. Dnešní den byl ve znamení maxim. Obchodování v Evropě doprovázené z počátku libou vůní ouza vystřídaly ale výprodeje. DAX pohybující se dopoledne pod hranicí 7.000 bodů (denní maxima 6.970b.) se po zveřejnění výsledků španělské aukce dostal do záporných čísel a pokračoval pod 6.900b. Trhům nepomohla ani zveřejňovaná čísla v USA, kdy index Chicago FED aktivity zaznamenal mírné zlepšení.

Americké trhy dnešní obchodování zahájily radostněji. Index S&P500 otevřel na 1,364.81 bodů a připisuje si tak nová po krizová maxima. Pražská burza uzavřela na hodnotě 1.014 bodů. Dle mého názoru snaha posledních čtvrtletí dosáhnout opět po krizových maxim trhu leckomu pomůže od pozic, které byly v srpnu ve ztrátě a těm, kteří si při propadech přikoupili k vybrání tučných zisků. Lze očekávat tedy korekci ve větším stylu. Z dnes zveřejněných výsledků dnes ráno vykázaly čísla společnosti Fresenius SE a Fresenius Medical Care, v průběhu dne americké Kraft Foods a Wal-Mart. Ani jedna společnost nepotěšila.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.