Hlad po akciích roste

26.11.2015 16:00:01

Hitem číslo jedna je dnes v německém indexu DAX společnost Infineon, jejíž akcie připisují 13 % na 13,1 EUR. Takto reagují na pozitivní výsledky za 3Q, které sice nepřekvapily na tržbách, ale zisk překonal očekávání investorů více než dvojnásobně (322 mil. EUR oproti očekávání 154 mil. EUR). Takto pozitivní výsledek hospodaření ovlivňuje i výhled na příští rok, který se zvedl přibližně o 10 %. Hlavně se dařilo automobilové divizi firmy a divizi zelených energií. DAX dnes roste o 1,3 % na 11.310 bodů s tím, že kromě Infineonu táhnou index německého akciového trhu dopředu hlavně automobilky. BMW přidává 1,6 %, Daimler 3,2 % a v nedávné době problémy zmítaný Volkswagen dokonce 4,2 %.

Měnový trh je také velice sledovaný. Po včerejším krátkodobém proražení hranice 1,06 USD za EUR dnes tato hranice zatím odolává. Očekávám, že trvale bude proražena až po oznámení ohledně zvyšování úrokových sazeb v USA.

Z českých luhů a hájů je nutné zmínit výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí společnosti Pegas Nonwovens. Ta pozitivně překvapila na výnosech, ale nižší marže způsobily, že očekávání nebyla dále naplněna už od úrovně provozního zisku. Vše je způsobeno rostoucími cenami polymerů, tedy klíčovým výrobním materiálem. To ale není trvalý stav, přičemž ceny polymerů se ve třetím kvartále opět snížily, takže výsledky v dalším období by již měly být pozitivnější. Dalším pozitivem je, že společnost má již téměř vyprodanou produkci na celý příští rok.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.