Henkel hvězdou indexu DAX

11.11.2015 16:00:48

Dnešní obchodní seance se nesla ve znamení mírně pokračujícího optimismu, zato ale nižších objemů obchodů. Německý index DAX během dne atakoval úroveň 11.000 bodů a krátce po otevření zámořských burz se obchoduje na úrovni 10.900 bodů s přírůstkem 0,7 %. Nejvýraznější nárůst dnes zaznamenávají akcie společnosti Henkel (103,1 EUR; +7,8 %), které pozitivně reagují na navýšení výhledů zisků. Opačná situace je na akciích společnosti K+S (23,88 Eur; -3,2 %), kde naopak došlo k jejich snížení. Opakované nabídky na převzetí však mohou do tohoto titulu i nadále lákat spekulativní investory. 

Zámořské indexy se krátce po otevření drží poblíž včerejšího závěru a na historická maxima zbývají cca 3 %. Pokračuje však korekce na akciích Applu (115,4 USD; -1,1 %), kterou způsobilo včerejší snížení odhadů vyrobených iPhonů (v 2016) analytikem Credit Suisse. Ten toto očekávání postavil na faktu, že Apple snížil objednávky u dodavatelů dílů o 10 %, což je prý jasná indikace nižší poptávky po iPhonech 6. Po snížení celoročního výhledu tržeb klesají také akcie společnosti Macy´s (40,6 USD; -13,6 %).

Výsledková sezóna tak pomalu končí a oči investorů budou bedlivě sledovat především kroky Fedu, protože po lepších makrodatech chodících v poslední době z USA se opět zvýšila pravděpodobnost letošního růstu úrokových sazeb. Investorům doporučuji průběžně upravovat hranice stop-loss pokynů a nakupovat především akcie firem, které potvrdily své výhledy zisků.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.