FX komentář: Měny akciovým trhem ovlivněny stále jen mírně

06.02.2018 11:52:34

 

Euro k dolaru dnes roste 0,3 % na 1,241. Propady cen akcií sice vedly k dílčímu posílení dolaru k euru, britské libře či komoditním měnám. Důvodem tohoto vývoje je preferenci investorů méně rizikových aktiv, což ve spojení s poklesem cen akcií vedlo taky k apreciaci jenu či švýcarského franku i k dolaru. Nicméně trh vzhledem k dění akciových trhů stále nevykazuje větší výkyvy. Přesun kapitálu z akcií do dluhopisů ovšem vedl ke snížení výnosů amerických státních obligací, což sílu dolaru k euru, libře a komoditním měnám limituje. Euro tak k dolaru drží, na rozdíl od akciových trhů, zisky z počátku roku.

 

Koruna dnes k euru slábne 0,3 % na 25,21 jen s malou odpovědí na důležité informace sektorů české ekonomiky. Prosincové Maloobchodní tržby a Průmyslová produkce resp. jejich růst nedosáhly na odhad trhu, což je pro korunu krátkodobě nepříznivé, na druhou stranu růst spotřeby domácností a průmyslové výroby je stále solidní. Data stále potvrzují silný růst českého hospodářství. Koruna vůči dolaru roste 0,2 % na 20,31.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.