FX komentář: Euro k dolaru na maximech před HDP USA (14.30 SEČ)

26.01.2018 14:59:36

 

Euro k dolaru dnes roste 0,5 % na 1,243. Dolar je tlačen níže hlavně signály kursové politiky USA ve prospěch slabšího dolaru (viz komentáře ministra Mnuchina), kterým dává větší váhu než následnému dementi někdy prostořekého prezidenta Trumpa ve prospěch silnějšího dolaru. Dalším silným důvodem růstového trendu trhu je sílící euro po včerejším zasedání ECB. Banka nevyslala agresivní signál proti silnému euru a naopak potvrzuje odvážnou vizi posílení inflace, základního předpokladu útlumu kvantitativního uvolňování letos na podzim, což táhne výnosy na finančních trzích Evropy výše. Trh dnes získá další silný impuls ve 14.30 SEČ se zveřejněním HDP USA (4Q). Růst ekonomiky by podle odhadů měl zrychlit k 3,0 % v 4Q resp. 2H, což jsou dobrá data pro dolar.

Koruna dnes k euru stagnuje na 25,34. Koruna vůči dolaru roste 0,5 % na 20,37 kvůli sílení eura k dolaru, blízko 3 a půl letého maxima.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.