Francie šokuje svět, trhy zůstávají klidné

16.11.2015 16:19:31

Víkendové události z francouzské metropole nadále strhávají většinovou pozornost médií. Na trzích v Evropě ráno panovaly obavy z možného negativního vývoje a německý index DAX v předobchodní fázi naznačoval pokles o 1,5 %. S otevřením trhů se však ukázalo, že investoři již na podobné zprávy reagují umírněněji než dříve. Index DAX zahájil pondělní obchodování poklesem k úrovni 10.600 bodů (-0,9 %). Červené zbarvení indexu však rychle bledlo a již během dopoledne se německý trh zvednul nad úroveň pátečního závěru. Po zbytek dne se index DAX pohupoval nad hranicí 10.700 bodů s krátkým vykmitnutím na 10.760 bodů (+0,4 %). Podobně klidný vývoj dnes zažívá většina evropských trhů.

Trhy v zámoří taktéž spíše stagnují, index S&P 500 přidává 0,3 % a mírně roste na úroveň 2.030 bodů. Dnešní klidné vody čeří především sektor cestovního ruchu. Obavy z dalších teroristických útoků se projevují například poklesem některých aerolinek, především u Air France-KLM. Francouzský přepravce dnes ztrácí téměř 6 % a klesá na cenu 6,35 EUR. Necelých 5 % odepisuje také francouzský hotelový řetězec Accor, jehož akcie tak dnes padají na cenu 39,6 EUR.

Jakkoli jsou nynější zprávy hrozivé, trhy podle mne příliš ovlivňovat nebudou. V následujících dnech se dá očekávat postupné zaostřování investorů na témata monetárních stimulů v Evropě a úrokových sazeb v USA, o kterých se bude mluvit na začátku prosince. Osobně nadále věřím v silný závěr roku podpořený především solidním hospodařením firem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.