Ferrari vstupuje na burzu

21.10.2015 14:43:54

Mnohými investory velmi očekávané IPO automobilové ikony Ferrari dnes dostává reálné obrysy. Po otevření zámořských trhů Ferrari zažívá první obchody a investoři dle očekávání táhnou cenu akcií vzhůru. Přes slibný úvod, ve kterém se cena akcií dostala přes 60 USD (+16 %), však akcie část zisků odevzdávají a kolem čtvrté hodiny našeho času se pohybují pod cenou 56 USD (+ 8 %). Rapidní start, který je vozům Ferrari vlastní, tak investoři prozatím nezažívají a jen čas ukáže, na jaké úrovně se akcie dostanou během následujících dnů.

Na trzích v Evropě dnes v absenci výrazných kurzotvorných zpráv panuje pozitivní nálada. Německý index DAX nesmělými krůčky posiluje na úroveň 10.250 bodů a připisuje si tak 1 %. Důvodem postupných nárůstů může být prozatím poměrně úspěšná výsledková sezóna. Věřím, že pokud pozitivní překvapení budou i nadále převládat, indexy se budou rychle dotahovat na předprázdninové úrovně. Vývoj na trzích v Americe je dnes také klidný. Index S&P 500 osciluje okolo úrovně 2.030 bodů a ztrácí tak pouze 0,1 %.

V oblasti hospodářských výsledků za minulý kvartál dnes investory potěšila společnost Boeing. Americký výrobce letadel a vojenského vybavení investory pozitivně překvapil jak na poli zisků, tak i tržeb. Původní 3% růstová reakce z předobchodní fáze však akciím nevydržela a Boeing tak s cenou 138,75 USD kolísá kolem včerejšího závěru. Společnost však navýšila výhledy hospodaření, především díky rostoucím dodávkám letadel. Podle mého názoru tak bude akcie nadále setrvávat v růstovém trendu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.