Evropské trhy dnes stagnují

26.10.2015 16:29:19

Po výrazném růstu akciových trhů v minulém týdnu dnes evropské indexy přešlapují na místě. Nebyla zveřejněna žádná kurzotvorná informace a investoři nervózně vyčkávají na středeční zasedání Fedu. Na předchozím zasedání v září, které se neslo v negativním duchu, kdy Yellenová až příliš často zmiňovala hrozbu zpomalení čínské ekonomiky, zkorigoval německý index DAX z 10.200 bodů až na 9.400 bodů. Nicméně po nynějším zasedání nebude následovat žádná tisková konference. Velká pozornost je také věnována dění kolem ECB. Draghi totiž jasně avizoval, že v prosinci dojde k zavedení dalších podpůrných nástrojů. K samotnému zasedání dojde 3. prosince 2015.

Dnes došlo v USA ke zveřejnění zajímavých makrodat, konkrétně v 15:00 výsledků prodeje nových domů za září. Tato makrodata byla horší, než se očekávalo. Na akciové trhy to ovšem mělo velice malý vliv.

Z korporátních událostí stojí za zmínku nové informace k farmaceutické společnosti Valeant Pharmaceuticals. Management na dnešním konferenčním hovoru s analytiky částečně rozptýlil obavy ohledně údajného falšování výše tržeb. Celkově to můžeme vnímat mírně pozitivně, bude však trvat nejspíše celé čtvrtletí, než se celá situace zcela vyjasní. Pokud boudou prokázány nekalé praktiky, mělo by se to objevit nejpozději ve zauditovaných výsledcích za 4Q. Očekává se, že se v nejbližší době bude akcie firmy chovat i nadále velmi volatilně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.