Evropské trhy dále navyšují své zisky

16.07.2015 14:55:50

I dnes pokračují evropské a americké akciové trhy v růstu. Řecký parlament totiž včera v noci schválil první balík reforem i celkové podmínky třetího bailoutu, což znovu snížilo pravděpodobnost Grexitu.

Německý index DAX se od rána pohybuje v kladných číslech, když otevřel zhruba 1,5 % do plusu. V 16:30 se jeho hodnota pohybuje na 11.733 bodů, index tedy přidává takřka 1,7 %. Největší nárůst je patrný u akcií automobilek, které přidávají mezi 2 % až 3 %. Nejvíce posiluje Continental, Volkswagen a BMW. Sledovaný byl dnes i proslov Draghiho, na který však trhy nějak výrazně nereagovaly.

Pozitivní nálada je patrná i na amerických trzích. Z úst Yellenové, šéfky fedu, zazněly informace o vysoké pravděpodobnosti zvedání sazeb již v tomto roce, na což reagoval dolar posílením.  Americký index S&P 500 se hodinu po otevření obchoduje na hodnotě 2.119 bodů (+0,6 %), index Dow Jones se pohybuje na 18.080 bodech (+0,2 %) a Nasdaq na 4.567 bodech (+0,9 %). Na americkém trhu se také plně rozjela výsledková sezona. Velmi příznivá data reportovala společnost Netflix, u níž je to v posledních kvartálech téměř pravidlem. Po otevření přidává 13 %.

Na komoditním trhu jsou patrné mírné poklesy cen drahých kovů. Zlato i stříbro shodně odepisují 0,2 %. Ropa WTI dnes klesá o 0,2 %, Brent naopak přidává 1,5 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.