Evropské akcie umazaly část ztrát ze začátku obchodování

29.09.2015 15:15:33

Obchodování dnes probíhá v duchu mírného umazávání ztrát. Německý index DAX otevřel kolem hranice 9.300 bodů a odepisoval 0,95 %. V 16:15 se DAX pohybuje kolem 9.500 bodů.  Americké trhy dnes otevřely ve znamení mírné korekce včerejších poklesů. Index S&P 500 otevíral v zisku 0,44 % na  1.881 bodech a v 16:15 se pohybuje na 1.888 bodech. Za dnešním mírným oživením růstu trhu stojí korekce ztrát ze včerejších propadů na trhu. Současná nejistota se projevuje i na cenách dluhopisů. Ceny vysoko-výnosových amerických korporátních dluhopisů jsou na letošních minimech - výnosy tedy na maximech.

Z korporátních událostí je nejvíce sledována kauza VW, která dál hýbe světovým trhem. Bývalý šéf koncernu VW Martin Winterkorn je vyšetřován kvůli podvodům s emisemi. Podvody se týkají 11 milionů aut koncernu VW po celém světě, z toho 1,2 milionu aut firmy Škoda auto. Maďarský ministr hospodářství uvedl, že 2 miliony motorů z celkových 11 zapojených do skandálu kolem falšování emisních testů bylo vyrobeno v maďarské divizi Audi. Taktéž ministr hospodářství zmínil, že emisní skandál koncernu VW ovlivní i maďarský hospodářský růst - konkrétně o 0,6 %. 

V dalších dnech se rozhodne o tom, zdali další poklesy na evropských a amerických trzích budou pokračovat. Současné ceny se zdají, zvláště u některých akcií, velmi zajímavé k nákupu. Osobně bych však nabádal k obezřetnosti a ponechání alespoň menší části portfolia v hotovosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.