Evropské akcie korigují včerejší ztráty

23.09.2015 15:11:11

Po nedávném zveřejnění informací o nezákonných úpravách dieselových motorů spadajících pod automobilku Volkswagen postihla automobilový průmysl značná nervozita. Následkem byl propad akcií koncernu o 35 % a pravděpodobné snížení ratingového hodnocení. Dle vyjádření agentury Fitch je VW po finanční stránce silný a případné nedostatky může řešit snížením investic. Pod tlakem výprodejů byly i akcie konkurenčních BMW nebo Daimleru. Vedení automobilky VW celé pochybení připouští, následné informační ticho okolo celé kauzy nakonec vyústilo v dnešní růst o 7,2 % na 113,6 EUR. Německý index DAX se dnes pohybuje okolo 9.670 bodů (+1 %), průmyslová makrodata z Německa i eurozóny dnes dopadla mírně pod očekávání.

Totéž se dá říct o průmyslu v Číně - hodnota tamního indexu PMI poklesla na nejnižší hodnotu za poslední 4 roky. Představitelé čínské vlády začali opět jednat o možnosti oslabení yüanu. Velice pozitivně naopak vypadá farmaceutické odvětví. Jen v minulém týdnu na trh vstoupilo několik nových společností zaměřujících se na vývoj a léčení závažných infekcí. I přes negativní dění ve světě se dnes evropské akciové trhy udržují v zelených číslech a korigují předchozí ztráty.

Důkazem dnešní rally je například růst PostNL, jejíž akcie i díky příznivým výsledkům za 3Q posilují o téměř 8 %. Za oponou ovšem nezůstávají ani německé aerolinky Lufthansa (+3,6 %) či pojišťovna AIG (+2,9 %). Dle mého názoru si trhy již prošly korekcí a i přes negativní informace, kterými se nyní investoři zabývají, je na trhu stále mnoho titulů se značným růstovým potenciálem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.