Evropa se předvedla solidními růsty

25.02.2016 16:01:36

Dnešní obchodování v Evropě je ve znamení silného růstu akciových indexů. Obchodování tak přerušuje předchozí dva obchodní dny s výraznějšími poklesy. Nejlépe se daří finančnímu a energetickému sektoru. Finanční sektor podporuje silný růst akcií britské banky Lloyds, která tak reaguje na zveřejněné výsledky hospodaření a zprávu o navýšení dividendy. Akcie posiluji o 9,5 %. Daří se i dalším bankovním titulům, například akcie RBS rostou o 4 %, BNP Paribas  o 3,6 %. Aktuální růst Euro Stoxx 50 dosahuje 2,48 %, přičemž index DAX se zvedá o 2,59%.

Trhy v USA dnes otevírají okolo nuly, přičemž index  S&P 500  zahajuje obchodování výše o 0,14 % a Nasdaq Composite o 0,07 %. Včerejší obchodování se ale neslo ve znamení výrazného oslabování. Hlavním důvodem poklesu akciových indexů byly komentáře významných ropných představitelů na summitu v americkém Houstonu v čele se saúdským ministrem pro ropu Ali bin Ibrahim Al-Naimi. Komentáře naznačovaly nulovou ochotu hlavních producentů v rámci OPECu k možnému snižování jejich produkce.

Obrat v obchodování s ropou nastal po zveřejnění stavu zásob v USA, zejména po údaji o nárůstu zásob benzínu a destilátů. Investoři velmi citlivě reagují na zprávy o zásobách ropy a jejích derivátů. Indexy se pak dokázaly dostat do zelených čísel a obchodní den zavíraly se zisky. Index  S&P 500 posílil o 0,44 %.

Asie dnes obchodovala smíšeně. Akciové burzy v Číně a Hong Kongu skončily opět v červených číslech, naproti tomu akcie v Japonsku a v Jižní Koreji mírně vzrostly. Čína a její index Shanghai Stock Exchange Compositive  oslabil o 6,4 % a. Hongkongský Hang Seng poklesl o 1,45 %. Japonský index Nikkei 225 přidal 1,41 % a jihokorejský Kospi připsal 0,32 %.

S ohledem na dnešní silný růst finančního sektoru budou zajímavé výsledky Erste Bank, k jejichž zveřejnění dojde zítra ráno. Celkově je trh naladěn na data od této významné banky poměrně optimisticky, přičemž investoři budou zvědaví zejména na výhled pro letošní rok.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.