Evropa koriguje včerejší poklesy, USA přešlapuje

03.06.2015 14:57:03

Zahájení dnešní obchodní seance se neslo ve výrazně pozitivnějším duchu, než včera. Investoři si již dlouho uvědomují, že řešení řeckého problému je dlouhodobou záležitostí a najít konsensus bude těžší, než se původně očekávalo. A tak se jejich zrak dopoledne upřel na pozitivní makroekonomická data z eurozóny. Vývoj jakoby zrcadlil včerejšek, největší růst si v poledních hodinách připisoval německý akciový index DAX, naopak výrazně klesala italská a španělská burza.

Hlavní událostí dne však byla bezesporu tisková konference prezidenta ECB Draghiho. Ten sice odmítl komentovat současné jednání s řeckými zástupci, nicméně zopakoval zájem ECB udržet Řecko v eurozóně. Důležité je, že potvrdil platnost měnového uvolňování a odmítnutí jakékoli reakce na nedávný růst výnosů evropských dluhopisů. Bylo však vidět, že byl oproti dubnovému popisu vývoje ekonomiky více opatrný. Očividně očekával mírně silnější data, což dal nakonec za vinu horšímu vývoji ekonomik mimo eurozónu. Ke konci obchodování si evropský trh, i přes horší data z amerického průmyslu, drží své zisky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.