ECB nerozvířila klidné obchodování posledních dnů

03.06.2016 7:23:23

Investoři na kapitálových trzích nadále vyhlížejí směrem k zámořské centrální bance Fed v očekávání, zda dojde k utažení monetární politiky již na červnovém či červencovém zasedání. Dnes reportovaná makrodata z americké ekonomiky potvrdila její solidní kondici i mínění tržních účastníků, podle nichž by případný růst sazeb neměl představovat závažnější problém. Reprezentant zámořského trhu, index S&P 500, se v úvodu dnešní seance obchoduje za 0,3% poklesu na 2 094 bodech.

Japonský akciový trh si prošel během dnešního dne poměrně výraznou korekcí, přičemž index Nikkei 225 odepsal 2,3 % na 16 563 bodů. Došlo k tomu v návaznosti na kroky premiéra Abeho, který pozdržel představení dlouho očekávaného fiskální balíčku až na listopad.

V rámci proběhlého zasedání Evropské centrální banky nedošlo v nastavení monetární politiky k žádným překvapením. Představitelé ECB ponechali výši úrokových sazeb beze změny. Nastavení sazeb by mělo zůstat na aktuálních či dokonce nižších úrovních nejméně do konce platnosti programu kvantitativního uvolňování, který by měl běžet do března 2017. Německý DAX v závěru obchodní seance umazal předchozí ztráty a nachází na hladině 10 200 bodů.

Na dnešní schůzi zástupců ropného kartelu OPEC se těžaři na zastropování produkce černého zlata nedohodli. Jednání ztroskotala na stanovisku zástupců Íránu, kteří jsou ochotni podpořit pouze ustanovení produkčních stropů na úrovni jednotlivých zemí, nikoliv v rámci celého uskupení. Ceny ropy reagují poklesy, konkrétně severomořský Brent ztrácí 1,5 % na 49 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI se obchoduje za 1,6 % poklesu na hladině 48,2 USD/barel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.