ECB má snížit inflační výhled (do roku 2019) - Bloomberg

07.06.2017 14:56:00

 

ECB

  • Bloomberg: ECB se připravuje na snížení inflačního výhledu do roku 2019 na zítřejším zasedání monetární politiky kvůli nižším cenám ropy (zdroj: funkcionáři ECB se znalostí tématu)
  • Bloomberg: Inflační výhled má být dle zdrojů upraven na 1,5 % až do roku 2019 (březnová projekce: 2017 1,7 %, 2018 1,6 %, 2019 1,7 %)
  • Bloomberg: Výhled jádrové inflace se změnit nemá, výhled růstu HDP má být mírně navýšen  


Hodnocení: Trh před zasedáním s přiživením některých komentářů ECB spekuluje o možnosti přípravy trhu na redukci kvantitativního uvolňování (QE). Jádrová inflace (lépe vystihující trvalejší inflační trend) se ale nelepší a zůstává kolem 1,0 %. Proto by snížení inflačního výhledu překvapením nebylo, tím spíše, že výhled klíčové jádrové inflace se měnit nemá.  Nejzajímavější a pro trhy nejdůležitější výstup zítřejší události patrně bude indikace hledání kompromisu optimální monetární politiky vzhledem ke zlepšené ek. výkonnosti a rizikům finanční stability plynoucích z nulových úroků a na druhé straně s přihlédnutím k trvale příliš slabé inflaci. Pro ECB by bylo těžké signalizovat zmírnění monetární expanze. Rovnovážné řešení se nabízí: styl a kvantitu monetární expanze potvrdit.

 

Dopad na trhy: DAX po zprávě vzrostl 0,5%, nyní již ale většinu zisků ztrácí, euro padlo k dolaru 0,5 % na hlavní podporu 1,121, výnos německého Bundu (10Y) oslabil na 6 - týdenní minimum.

 

  • Dřívější průzkum Bloomberg: Trh čeká zlepšení nerovnováhy rizik ek. růstu na rovnováhu
  • Dřívější průzkum Bloomberg: Nejednoznačný názor trhu, zda ECB změní svoji preferenci k navýšení expanze monetární politiky
  • Dřívější průzkum Bloomberg: Nikdo nečeká změnu QE nebo úr. sazeb
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.