Dvojitý vrchol?

21.07.2009 17:57:11

Dnes se jak evropské, tak americké trhy dostaly na úroveň z května letošního roku. V průběhu dne se Eurostoxx 50 i S&P 500 na bod přesně dotkly maxim z května, aby posléze korigovaly nárůsty posledních 7 dnů. Vzrůst na indexech o více než 10% za pár dní si „koleduje“ o realizaci zisků a existence rezistence v podobě letošních maxim vyzívá k opatrnosti s novými nákupy.

Výsledková sezóna probíhá v plném proudu. Dnes zveřejněné výsledky firem Coca Cola, Caterpillar, Merck a dalších ukazují, že ve světové ekonomice dochází k postupné stabilizaci a náznakům oživení.

Indexy volatility VIX a VDAX se dostávají pod hodnoty z října 2008 a ukazují tak na celkové zklidňování napětí na trzích.

Pokud se i další průběh výsledkové sezony ponese ve stejném duchu jako doposud, je pravděpodobnější dosažení nových letošních maxim a pokračování růstového trendu, než odražení dolů a vytvoření „dvojitého vrcholu“.

Více napoví zítřejší série výsledků z tolik sledovaného bankovního sektoru – Morgan Stanley, Wells Fargo, Bank of New York.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.