Divoký týden

25.06.2015 15:05:25

Vysoká volatilita na akciových trzích pokračuje i dnes. Německý index DAX po otevření těsně nad hranicí 11.400 bodů nyní osciluje v pásmu 11.350 - 11.600 bodů. Aktuální pohyby jsou ovlivňovány prakticky jedním a tím samým tématem, a tím není nic jiného, než pokračování vyjednávání o řeckém dluhu. Dílčí výstupy z těchto jednání jsou postupně zveřejňovány ve formě více či méně důvěryhodných prohlášení a neoficiálních komentářů. Intradenní vývoj je tak téměř nemožné předvídat. Pravděpodobné však je, že již během tohoto víkendu by se mohla situace více vyjasnit. Většina analytiků a komentátorů však i nadále zůstává mírnými optimisty.

Američtí investoři dnes zdaleka tak aktivní nejsou. Tamní index S&P 500 krátce před 16.30 CET přidává zhruba čtvrt procentního bodu a nic nenasvědčuje výrazné změně trendu. Odpoledne zveřejněná makroekonomická data nikterak nepřekvapila. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti i osobní výdaje a spotřeba se jen minimálně odchýlily od očekávání. Neposkytly tak žádnou indicii k problematice Fedem chystaného zvedání úrokových sazeb.

Hospodářské výsledky dnes před zahájením amerického obchodování reportovala společnost Accenture, která pozitivně překvapila ziskem na akcii i dobrými výhledy. Momentálně přidává 2,5 % a cena za akcii překonává stodolarovou hranici. Po uzavření trhu reportuje hospodářské výsledky americký oděvní gigant Nike.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.