Den výsledků a nízké volatility

29.10.2015 16:27:33

Evropské akcie se v průběhu dnešního dopoledne obchodovaly v lehce červených hodnotách s nízkou volatilitou. Tento stav se udržoval až do odpoledních hodin, kdy v 16:00 německý index DAX postupně vyklesal až o 0,7 % na 10.760 bodů. Ze sektorového hlediska byli dnes pod největším tlakem těžaři, a to z důvodu dalšího poklesu cen komodit. To bylo způsobeno posilováním dolaru po včerejším výstupu z jednání Fedu, který zvýšil pravděpodobnost nárůstu úrokových sazeb už v prosinci tohoto roku. K poklesům se po včerejších nárůstech přidávají i trhy v USA, v 16:00 je S&P 500 na -0,3 % stejně jako NASDAQ a Dow Jones s -0,5 %.

Větší pohyby byly k vidění hlavně na titulech, které ohlašovaly výsledky hospodaření za 3Q. Akcie společnosti GoPro, kvůli reportu horších než očekávaných zisků i výnosů, poklesly o 16 %. Propadu nezabránilo ani ohlášení programu buybacku. Silné výsledky ohlásila naopak společnost Deutsche Lufthansa, která zároveň zvýšila výhled zisků pro letošní rok i na další období. Úvodní pozitivní reakce byla ale rychle umazána a Lufthansa končí dnešní obchodní den na úrovni s 9% ztrátami. Znovu se totiž začalo spekulovat o možnosti dalších stávek. Výraznou reakci na výsledky měla i společnost Wacker Chemie, která reportovala EBITDA 264 mil. EUR oproti očekávaným 231 mil. EUR a potvrdila své celoroční výhledy. Původní reakce přes +8 % vychladla, ale v 16:00 je opět na +7 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.