Den německých utilit

17.09.2015 15:33:49

Dnešní obchodování se neslo v duchu očekávání večerního vyjádření zástupců Fed ohledně úrokových sazeb. Index DAX dnes osciluje kolem nuly, aktuálně připisuje 0,2 %. Směrem vzhůru ho táhnou především akcie utilit, kde největší turbulence dnes prožívá RWE. Ta připisuje nejvyšší denní nárůst za posledních 7 let, a to 9 %. I akcie společnosti E.ON rostou o 6,6 %. Ke korekci předchozích výrazných ztrát zmíněným titulům pomohlo zejména vyjádření německého ministra hospodářství Rainera Baakeho, který dementoval dřívější spekulace ohledně údajných chybějících rezerv německých utilit na náklady spojené s budoucím uzavíráním jaderných elektráren.

Dalším výrazně rostoucím titulem v Německu je Adidas, který posiluje o 3,7 % v reakci na spekulace o výměně CEO. Ostře sledované asijské akcie zaznamenávaly v průběhu obchodování růst, ale nejvíce sledovaný Shanghai Composite v poslední půlhodině obchodování odepsal veškeré své zisky a uzavřel nakonec na denních minimech o 2 % níže.

I americké trhy se drží při otevření těsně kolem nuly, čímž naznačují vyčkávání. Dle mého názoru budou dnes v souladu s očekáváním zachovány úrokové sazby na nynější úrovni, čímž bude připravena půda pro znovunalezení růstového trendu akciových indexů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.