Den "D" na kapitálových trzích

22.06.2015 15:36:57

Pondělní obchodování začalo v pozitivním duchu. Akciový index DAX otevíral obchodování na hodnotě 11.138,71 bodů. Během dopoledne připsal zisk 3 % a aktuálně se obchoduje na úrovni 11.381 bodů (+3,10 %). K tomuto růstu přispělo několik pozitivních zpráv, které se týkaly Řecka. Podle všeho by nadcházející jednání měla konečně přinést tolik potřebný průlom. Tsipras o víkendu představil závěrečný návrh, který je brán, jako ten nejlepší s čím Řekové zatím přišli.

Dnes probíhá další mimořádný summit EU, který začal v 15:00 s ministry financí a bude dále pokračovat v pozdních hodinách, kde budou přítomni vrcholní představitelé Evropské unie. Francouzský prezident Hollande dnes konstatoval, že by v noci mohlo dojít k dohodě.

Na dnešní optimismus citelně reagují řecké akcie. Nejviditelnější to je u tamních bank, kde hodnoty jejich akcií vzrostly i o více než 20 %.

Pozitivní korporátní události přispěly k růstu akcií evropských telekomunikačních společností. V tomto sektoru je třeba zmínit firmu Altice. Titul se aktuálně obchoduje o 13,8 % výše oproti včerejší závěrečné hodnotě, a to za 131,00 EUR. Důvodem růstu je plánovaná akvizice telekomunikační divize francouzské společností Bouygues. Dále posilují akcie společnosti Numericable-SFR (+14,3 % na 54,9 EUR) či Orange (+7,4 % na 14,8 EUR).

Pozitivní nálada se přenesla i do zámoří, kde americký index S&P 500 začal obchodovat v zelených číslech. Hned po otevření připisuje zisk 0,8 % a pohybuje se tak na úrovni 2.126,51 bodů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.