DAX i třetí únorový den v červených číslech

03.02.2016 15:34:51

Dnešní obchodní seance se prozatím nesla ve znamení pokračující nervozity. Obavy o globální růst a problémy v Číně opět drží akcie v červených číslech. Německý index DAX dnes osciluje kolem úrovně 9.500 bodů a s otevřením zámořských trhů se nálada začíná mírně zlepšovat. Podstatným faktorem pro vymazání dopoledních propadů je nárůst ceny ropy, která se opět vrací nad 30 USD a také koriguje propady z minulých dnů.

K růstu otáčejí především cyklické akcie jako Continental (190 EUR; +1,19 %) a ThyssenKrupp (13,6 EUR; +1,9 %). Nedaří se naopak akciím finančních titulů, které pravděpodobně reagují na horší výsledky japonského giganta Nomura Holdings, jehož akcie se propadly v noci na dnešek o 10 %. V čele poklesů stojí akcie Deutsche Bank (15,1 EUR; -3,8 %), které na současných úrovních nabízejí velmi zajímavou příležitost pro spekulativněji laděné investory.

Americké indexy se zatím drží v lehce kladných číslech a reagují tak na lepší makrodata ohledně vývoje počtu pracovních míst. Korporátní výsledky se pomalu začínají přelévat do Evropy a očekávám, že zítra budou velmi sledované výsledky koncernu Daimler (63,6 EUR; +1,2%). Ten svá čísla zveřejní pravděpodobně už v 8:00. V průběhu února očekávám pokračující zvýšenou volatilitu a investorům doporučuji nakupovat především akcie blue-chips firem s potvrzenými výhledy.  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.