Další obchodní den bez posunu v jednáních s Řeckem

08.06.2015 14:58:47

Včera a dnes probíhá summit zemí G7. Jedním z témat hovorů státníků bude určitě i situace okolo řeckého dluhu. Je možné, že Obama se pokusí přimluvit u Merkelové a Hollanda za větší ústupky vůči Řecku a rychlejší řešení krize. Co se naopak určitě nezmění, je sankční politika těchto velmocí vůči Rusku.

V neděli se konaly volby v Turecku. Dosud vládní strana AKP usilovala o ústavní většinu ve snaze prosadit změny v poltickém sytému Turecka. Nedosáhla však ani na prostou většinu v parlamentu a bude muset hledat koaličního partnera. Po letech dominance AKP si investoři zvykli na relativní stabilitu vládnutí, není tedy překvapením, že burza v Istanbulu dnes odepisovala šest procent a turecká lira pak ztrácela vůči dolaru okolo pěti procent.

Dnes německý DAX po většinu dne odepisoval necelé procento a držel se okolo úrovně 11.100 bodů. Deutsche Banka byla jedna z mála, která se držela v zelených číslech, přičemž její akcie po zprávě o výměně v managementu firmy přidávaly okolo 5 %. 

Zasedání OPECu nepřineslo žádnou novinku a členské státy kartelu se shodly na ponechání produkce 30 mil. barelů denně. Ropy typu WTI i Brent dnes shodně odepisují 0,8 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.