Čtyři jedničky za sebou znamenají letošní vrchol

16.11.2009 19:04:27

Zhruba v 19hod SEČ byla dosažená hodnota 1111 bodů amerického indexu S&P, která představuje pomyslný vrchol letošního roku. Impulzem, který patrně přiměl investory k dnešním nákupům, bylo oznámení o vývoji maloobchodních tržeb za uplynulý měsíc. Zveřejněná hodnota o 0,5 procentního bodu předčila očekávání analytiků. Na rozdíl od záporného čísla za měsíc září navíc měsíční nárůst  tržeb o 1,5% představuje skutečně pozitivní signál. Přihlédneme-li navíc k tomu, že maloobchodní tržby generují v podstatě domácnosti a k nárůstu došlo v době, kdy míra nezaměstnanosti přesáhla 10%, mohl by tento ukazatel indikovat menší obavy z průběhu recese a opětovné zvýšení poptávky domácností.

„Černé zlato“ po krátkém intermezzu v závěru minulého týdne, kdy se ropa vydala na svá měsíční minima až k úrovni 76 USD, se dnes zvedá vzhůru k úrovni  80 USD za barel, pod kterou pod většinou měsíce oscilovala.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.