Čtvrtek ve znamení nižší volatility

21.05.2015 15:10:19

Při čtvrtečním obchodování otevíral  index DAX na hranici 11.820 bodů, přičemž po zveřejnění dopoledních makrodat (PMI Německo a EZ), které dopadly mírně hůře, se pohyboval lehce v červených číslech (0,4 %) a aktuálně po otevření US trhu se blíží k nule. Většina akcií dnes lehce odepisuje, výrazněji pak především automobilky (BMW 1,4 % a Volkswagen 1,1 %). Naopak silněji v zisku se drží akcie Merck, konkrétně 1,3 %.

V Rize dnes začal dvoudenní summit lídrů EU, kde se bude mimo jiné řešit i financování Řecka. K jednoznačné dohodě ještě dojít nemusí, ale úspěchem by bylo i přiblížení se k cíli. Technický deadline je 5. červen, kdy musí Řekové splatit dalších 305 mil. EUR pro MMF. Jediný výstup z dnešního jednání je pozvání Tsiprase na jednání Evropského parlamentu k 28. květnu.

V zámoří dnes vyšlo několik makrodat, které nebyly výraznějším hybatelem trhu. Trojice významných akciových indexů se tak pohybuje jen mírně v kladných číslech. Obchodní řetězec BestBuy zveřejnil své výsledky hospodaření za uplynulý kvartál, které potěšily investory firmy. Díky reportu vyšších než očekávaných tržeb i zisků aktuálně akcie připisuje 5,5 % na 35,6 USD.

Po včerejším nárůstu pokračuje i dnes ropa Brent i WTI v posilování, konkrétně WTI 59,95 USD (+1,23 %) za barel a Brent 65,82 USD (+1,71 %) za barel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.