Čtvrteční obchodování příliš rozruchu nepřineslo

08.10.2015 15:17:27

Po několikadenní přestávce se začalo obchodovat na Šanghajské burze, která uzavírala 3 % v zelených číslech. Na mírně slabším začátku dnešního obchodování se podepsaly nižší německé exporty za srpen způsobené horším stavem ekonomik rozvíjejících se zemí. Během dne nedocházelo k žádným výraznějším pohybům. Německý index DAX se pohybuje v úzkém pásmu kolem 10.000 bodů, přičemž nejvíce se daří technologickým titulům a nejméně telekomunikacím. Ze zápisu zasedání Evropské centrální banky vyplynulo, že členové bankovní rady chtějí s případným navýšením objemu odkupů dluhopisů počkat až na další důležitá makrodata. K dalšímu zasedání dojde 22. října. Investoři dnes očekávají také zveřejnění zápisu zasedání Fedu, ke kterému dojde ve 20:00 našeho času.

Z korporátních událostí byl nejzajímavějším pohybem pokles akcií společnosti Deutsche Bank, která zveřejnila rekordní ztrátu. Dividenda je tedy ohrožena, ale i přesto byla ztráta z premarketu, která dosahovala až 8 %, během dne zkorigována a nakonec se akcie této banky pohybují kolem nuly. Akcie Twitteru pozitivně zareagovaly na silné nákupy saudskoarabského prince, který navýšil svůj podíl ve firmě až na jednu miliardu amerických dolarů. Co se týče aktuálního vývoje kolem kauzy Volkswagen, pak společnost předala německému parlamentu plán řešení celé kauzy. Hodnota akcií se dnes pohybuje nad 105 EUR.

Z technického hlediska může být brán odraz německého indexu od hladiny 9.400 bodů k 10.000 bodům jako dobrá cesta k vytvoření takzvaného dvojitého dna a změně trendu z klesajícího na rostoucí. K tomu však indexu zbývá ještě kolem 500 bodů (tedy zhruba 5 %). Z fundamentálního hlediska jsem toho názoru, že investoři nyní čekají na dobrá důležitá makrodata. Do té doby se budou trhy pravděpodobně pohybovat v bočním koridoru. Jako náhradu pozitivních makrodat mohou vzít investoři zavděk také dobrými korporátními výsledky během již odstartované výsledkové sezóny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.