Co se děje po Fedu?

17.12.2015 17:02:22

Evropské akcie dnes v průběhu dne následovaly včerejší americkou rally, způsobenou výstupem ze zasedání bankéřů Fed. Ve Spojených státech došlo k očekávanému zvýšení úrokových sazeb o 0,25 procentního bodu, což znamenalo první růst sazeb od roku 2004. Tato informace indikuje, že ekonomika USA je v lepší kondici a centrální bankéři si vytvářejí prostor pro případné další manévrování. Další navyšování úrokových sazeb bude probíhat rozumně s ohledem na aktuální stav ekonomiky. Pro finanční trhy je uklidňující i zpráva, že monetární ekonomika zůstane nadále výrazně uvolněná.

Německý index DAX v průběhu dne překonal hranici 10.800 bodů. Americké burzy otevírají ale rozpačitě, S&P 500 -0,25 % (vs. včera +1,45 %); Nasdaq +0,1 % (vs. včera 1,52 %). DAX na to konto drobně koriguje dosavadní nárůst a obchoduje se se ziskem 2,8 % na 10.760 bodech. Pozitivní nálada se přenesla i mezi investory působící na asijských trzích, kde Shanghai Composite přidal během dnešního obchodování 1,8 %.

Jednou z prvních společností, která reportovala svoje výsledky již za čtvrtý kvartál fiskálního roku 2015, byl FedEx. Pozitivním překvapením pro investory byl zisk na akcii, který oproti odhadovaným 2,5 USD vzrostl až na 2,58 USD. K tomu byl představen program zpětného odkupu akcií v objemu 4 milionů akcií. Dnes akcie FedEx posiluje o 3,2 % na 140 EUR.,

Od představitelů Fedu včera zazněl startovní výstřel k Santa Claus rally, která by se v pozitivním sentimentu mohla přelít i do prvního kvartálu příštího roku. S trochou optimismu nás tedy může čekat podobně povedený začátek nového roku jako v roce 2015.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.