Čína stále dává investorům příležitost

11.01.2016 16:39:24

Obchodování se dnes neslo v mírně pozitivnějším sentimentu, neboť se dnes nereportovala žádná významnější makrodata a investoři obchodovali především podle technických ukazatelů. Index DAX byl v průběhu dne až na úrovni 9.978 bodů, tj. o 1,3 % výše oproti pátečnímu závěru. Šlo tedy vidět, že investoři mají stále chuť nakupovat.

V rámci jednotlivých sektorů se zejména ten technologický a finanční držely v zisku, naopak sektory zdravotnictví a základních materiálů ztrácely. Zobchodované objemy byly dnes nadprůměrné, konkrétně přibližně o třetinu výše než je měsíční průměr.

Dnešním nejvýkonnějším titulem z indexu DAX byl Volkswagen, který vzrostl o téměř 6 % na 121,8 EUR. Příčinou jeho růstu byla nejen opětovná omluva managementu Volkswagenu na autosalonu, který probíhá v Detroitu, ale také představení nového technického řešení u doposud nevyhovujících motorů.

Po 15:30 otevřely americké trhy v zelených číslech, konkrétně index S&P 500 o 0,29 % výše, DJIA posiloval o 0,27 % a Nasdaq 100 si připisoval 0,33 %.

Myslím si, že i přes nervozitu kolem Číny jsou akcie na velmi zajímavých úrovních, které stojí za zvážení při budování nových investičních pozic.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.