Čekání na Fed

27.01.2016 16:42:07

Evropské akcie se dnes od otevření burz pohybovaly v červených číslech a následovaly tak pohyb cen ropy, které se opět přibližovaly hranici 30 USD za barel. Znovu se tak opakuje scénář známý z posledních týdnů, kdy akcie velmi citlivě reagují na výkyvy v cenách ropy. 

Trhy v USA otevřely rovněž v mírném záporu, který se postupně začal prohlubovat. Index S&P 500 tak nyní odepisuje 0,8 %, průmyslový DJIA 1 % a technologický index Nasdaq 1,5 %. Německý index DAX momentálně ztrácí 0,3 %.

Ve 20:00 bude vydán zápis z dvoudenního zasedání Fed. Očekává se ponechání úrokových sazeb na současných úrovních, přičemž výhled by se měl nést ve velmi holubičím duchu (očekávání slabší inflace, vývoj v Číně, tržní volatilita, cena ropy).

Z korporátních událostí zaujala informace od společnosti Apple, která v letošním roce očekává zhruba 8% pokles prodejů iPhonů a zároveň mírný pokles na straně výnosů. Zdá se, že postupně klesá obliba jablíčkových telefonů.

Vývoj akciových trhů v následujících dnech bude jednoznačně poznamenán výstupem ze zasedání americké centrální banky (Fed) a nadále bude silně ovlivňován cenou ropy a informacemi z čínské ekonomiky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.