Čas nakoupit americký dolar?

24.03.2015 16:15:05

Americký dolar i dnes kolísá kolem 25 CZK. Střed se po delší době opět objevil pod hranicí 25 korun. Jelikož stále předpokládáme posilování USD vůči EUR (potažmo CZK), otevírá se možnost koupit USD za výhodnější kurz, než 26 CZK v polovině března. Během dneška zveřejněná data o inflaci v USA jsou v souladu s očekáváním.

V Číně proběhlo značně volatilní obchodování. Po zveřejnění překvapivě horšího sentimentu ve výrobním sektoru nastal krátkodobý pokles až o 3 %. V minulosti však čínští představitelé ujistili, že pokud by došlo ke zpomalení růstu, zasáhli by. I z toho důvodu se čínský Shanghai Composite dokázal vzpamatovat a skončil na červené nule.

Německý DAX je po výrazném ranním propadu opět v zelených číslech. Největší ztráty dnes realizovala Deutsche Lufthansa, která negativně zareagovala na tragickou událost pádu letadla dopravce spadajícího právě pod ni. Z dnešních minim kolem 13 EUR se však narovnala až k 13,5 EUR a je kolem 2 % ve ztrátě.

Včerejší setkání německé kancléřky a řeckého premiéra mělo především uklidnit vztahy mezi Řeckem a Německem. Čas se Řecku opět krátí a je potřeba dohodnout další pokračování pomoci, jelikož je udržení Řecka v eurozóně většinovým zájmem. Včerejší schůzka dopadla podle komentátorů pozitivně. V tuto chvíli se jeví situace kolem řeckého dluhu jako poměrně stabilizovaná.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.