Boční trend akciových trhů pokračuje

18.05.2016 15:54:31

Dnešní obchodní den otevřela Asie velmi poklidnou seancí. Podobně se obchoduje i na evropských trzích, kde německý index DAX připisuje 0,15 % na 9.906 bodů a je tak nadále pod psychologickou hranicí deseti tisíc bodů. Po otevření akciových burz v USA se indexy S&P 500 a DJIA pohybují lehce v kladných číslech.    

Z korporátních událostí bych rád zmínil růst akcií společnosti Hertz o 13 %, který se dostavil po ohlášení nákupů akcií firmy ze strany managementu. Pro investory na pražské burze je dobrou zprávou stabilní růst nového titulu MONETA Money Bank, který dnes opět posílil, a to 1,29 % na 74,4 CZK.

Ceny ropy si stále drží svá sedmiměsíční maxima. Ropa WTI se dnes obchoduje výše o 0,56 % na 48,58 USD a ropa Brent s 0,34% růstem na 49,42 USD. Zásoby této komodity v USA vzrostly o 1,3 mil. barelů, ač se předpokládal jejich pokles o 3,1 mil. Pro další pohyb cen ropy v delším horizontu bude důležité zasedání OPEC, jež proběhne 2. června 2016.

Dle mého názoru bude pro trhy důležité dnešní večerní zveřejnění zápisu Fed Minutes a zítřejší proslov viceprezidenta Fedu Fischera. Osobně předpokládám potvrzení očekávání trhů, že se na červnovém zasedání zvyšovat sazby s velkou pravděpodobností nebudou. To může být pozitivním impulsem, na který trhy čekají.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.