Asahi novým vlastníkem Pilsner Urquell

13.12.2016 9:29:40

Středoevropská a východoevropská aktiva společnosti SABMiller, kterou převzal konkurenční Anheuser-Busch InBev, koupí japonský pivovar Asahi. Součástí balíku aktiv je rovněž i český výrobce piva Pilsner Urquell. Cena se vyšplhala na 7,3 mld. EUR. Celá transakce by měla být dokončena v prvním pololetí příštího roku.

Dalšími pivovary, které Japonci od Anheuser-Busch InBev získají jsou polský Kompania Piwowarska, slovenský Topvar, maďarský Dreher Brewery, rumunský Ursus. Již dříve získali italský pivovar Peroni a nizozemský Grolsch. Odkup pivovarů ve střední a východní Evropě by měl být uzavřený do poloviny roku 2017.

Důvodem k prodeji pivovaru Pilsner Urquell a dalších evropských aktiv je především snaha AB InBev vyhnout se potížím s regulačními úřady kvůli převzetí konkurenta SABMiller za 100 miliard dolarů. Jedná se o jednu z největších akvizic v historii.

Další události, které by Vám dnes neměly uniknout

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.