Osobní komentář makléře

Petr Pešek

Petr Pešek
Burzovní makléř
pesek@cyrrus.cz
Petr Pešek

Apple zveřejní své hospodářské výsledky již příští týden

21.07.2016 10:29:49

V současné době zažívají americké akciové trhy vcelku poklidné období oproti těm evropským, které pořád nemají příliš stabilní půdu pod nohama. To staví americké tituly do výhodnější pozice, nicméně vzhledem k úrovním jednotlivých akciových indexů, je třeba brát na zřetel i jejich úroveň, která dosahuje maxim.

Tento fakt se ale netýká Applu, technologického giganta, který si velice zakládá na hodnotě své značky a výrobě kvalitních produktů známých po celém světě. V průběhu května se cena akcií propadla až k 90 USD za kus a Apple tak znovu ztratil prestižní pozici nejhodnotnější firmy amerického burzovního trhu.

Roční graf vývoje cen akcií Applu

Roční vývoj cen akcií Apple

Vývoj tržní ceny v posledních měsících a fundamentálně založené pozitivní zprávy, které se nyní v burzovním prostředí šíří, dávají jednoznačné nákupní signály. Apple je pořád jednička ve svém oboru, a to hlavně díky vysoké prestiži, kterou si před daleko levnější konkurencí dokáže pořád držet a může si tak dovolit aplikovat vyšší ziskové marže.

Kvalita a odolnost jejich výrobků má být navíc u nového modelu  iPhone 7 posunuta opět o krok dále.  iPhone 7 je očekávanou přelomovou verzí telefonu naplánovanou na září 2016. Okouzlit své uživatele má především nový design, voděodolné tělo, rychlejší procesor, inovovaný duální fotoaparát a zbrusu nový iOS 10.

Akcie společnosti Apple a letošní výsledky

Aktuálně probíhající výsledková sezona navíc staví záměr nákupu akcií Applu do ještě pozitivnějšího světla. Vzhledem k současnému fenoménu, virtuální hře Pokemon, vzrostly společnosti výrazně příjmy a to se jistě pozitivně promítne i do výhledů společnosti na další období. Tento fakt může dost razantně pomoci zajímavému růstu v krátkém období. 

Následující tabulka znázorňuje jednotlivé kvartální výsledky z pohledu reportovaných hodnot a očekávání, dále znázorňuje relativní růst či pokles a také následný pohyb akcie na trhu. Nízká očekávání oproti blížícím se nejsilnějším kvartálům tedy dává další podnět k nákupu.

Kvartální výsledky hospodaření Apple

Nejde tedy dle mého o sázku na riziko, jako spíše o unikátní příležitost vstupu do tohoto akciového titulu za podmínek, které se již nemusí opakovat. Osobně beru současný stav jako nádech této společnosti ke zpětnému návratu na výsluní. Načasování vstupu je i díky výsledkům 26. července tedy aktuálně na místě.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.