Osobní komentář makléře

František Studený

František Studený
Burzovní makléř
frantisek.studeny@cyrrus.cz
František Studený

Apple novým modelem iPhonu příliš nepřekvapil. Společnost však má stále co nabídnout

09.09.2016 10:59:02

Na včerejší dlouho očekávané Keynote konferenci se společnost Apple prostřednictvím svého CEO Tima Cooka opět pochlubila svými úspěchy a novými produkty. Tim Cook akcentoval zejména fakt, že Apple za 40 let své historie prodal již více než miliardu iPhonů, čímž se iPhone stal nejprodávanější spotřební elektronikou na světě. Apple už je navíc druhým největším výrobcem hodinek hned za firmou Rolex.

Nový iPhone 7 a 7 Plus dle mého názoru není nijak revoluční, spíše se jedná o vylepšení předchozích modelů přirozeným vývojem. Přijít s přesvědčivým argumentem pro přechod z loňských modelů tak bude letos náročnější. První zákazníci si budou moci koupit iPhone 7 již 16. září, u nás to bude o týden později.

Společnost Apple je investorskou veřejností vnímána jako vysoce inovativní a vždy je od ní očekáváno něco navíc. To je důvodem, proč tentokrát po konferenci nedošlo u akcií této firmy k výraznějším pohybům. Vzhledem k nastavenému produktovému trendu a vysoké volné hotovosti (232 mld. USD) má však Apple stále vysoký růstový potenciál.

Cílové ceny stanovené pro akcie Apple

Akcie-apple.png

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.