Americké burzovní indexy se úspěšně vrací na úrovně z přelomu roku

21.03.2016 15:42:45

Po velmi dramatickém týdnu plném důležitých událostí a výrazných pohybů vplouvají akciové trhy do klidného týdne bez důležitých makrodat a ještě navíc zakončeného pátečními bankovními prázdninami. Na Velký pátek se totiž neobchoduje na burzách v Evropě ani v USA. Americké indexy si v minulém týdnu výrazně polepšily (např. S&P 500 přidal 3 %) a nachází se tak nyní na úrovních ze závěru minulého roku. Německému akciovému indexu DAX k těmto úrovním chybí ještě přibližně 7 %.

K dnešnímu dni je efektivní změna ve struktuře indexu DAX. Index opouští akcie společnosti K+S, které se přesunuly do indexu MDAX a její místo v nejprestižnějším německém indexu DAX zaujmou akcie ProSiebenSat.1. K další revizi indexů dojde k 3. červnu 2016.

Z korporátních událostí dnes zaujala zajímavá zpráva ke společnosti Bayer, jejíž zemědělskou divizi údajně zvažuje převzít společnost Monsanto. Akcie Bayeru na zprávu reagují růstem o 3 % na 102,25 EUR, a to i přesto, že dnes celý index DAX odepisuje přibližně 0,4 %. Naopak akcie Monsanto na zprávu reagují poklesem o 1,3 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.