Akciové trhy se opět vezou na vlně výsledků

30.07.2015 15:16:10

Pokles německého indexu DAX pod hranici 11.200 bodů z kraje dnešního obchodování byl v průběhu dne vystřídán mírným nárůstem. Aktuálně je ovšem DAX opět pod 11.200 body, když odepisuje 0,4 %. Pravděpodobně kvůli slabším makrodatům z USA. Trhy však v současné době nejvíce ovlivňuje výsledková sezóna (spíše pozitivně) a nejistota kolem vývoje čínských kapitálových trhů i ekonomiky jako takové. Zklidnění obchodování v Číně bude otázkou minimálně několika týdnů. V historii ještě nikdy nedošlo k podobně výrazné manipulaci s akciovými trhy, kterou by navíc prováděla tak silná instituce, jakou je čínská vláda. Co se vývoje samotné ekonomiky týče, pak může nejistota trvat ještě déle.

Pod největším prodejním tlakem se dnes ocitl automobilový průmysl. Světlou výjimkou je díky pozitivním výhledům koncern Fiat Chrysler Automobiles (+4,2 %). Výraznější nárůsty zaznamenává také Siemens, Deutsche Bank, Adidas, Royal Dutch Shell a Mondelez. Oproti tomu měly negativní reakci na výsledky společnosti jako Facebook, Infineon nebo Procter & Gamble.

Dnes byla zveřejněna velmi důležitá americká makrodata, a to růst HDP za 2. čtvrtletí a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Reportovaný růst HDP byl o 0,2 pb nižší než odhadoval trh, čili 2,5 % q/q, přičemž data z trhu práce naplnila očekávání trhu. Tato čísla jsou ostře sledována z toho důvodu, že na jejich základě se bude rozhodovat o zvýšení úrokových sazeb Fedem. K tomu by s velkou pravděpodobností mělo dojít ještě v letošním roce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.