Akciové trhy opět výrazně ovlivňuje vývoj eurodolaru

13.05.2015 16:31:44

V úvodu dnešního obchodního dne trhy v Evropě mírně rostly a před polednem německý akciový index DAX posiloval o bezmála 1 % na 11.580 bodů. Situaci významným způsobem změnila makrodata z oblasti maloobchodních tržeb v USA v 14:30. Čísla ukázala horší prodeje za duben a reagoval na to zejména eurodolar, který posílil z 1,122 až nad úroveň 1,13. Na vývoj měnového páru Euro versus Dolar jsou v poslední době evropské trhy extrémně citlivé a obchodování se rázem přeneslo do červených čísel, kde zůstalo až do pozdního odpoledne. V 16:30 to vypadá, že trhy v Evropě dnes zavřou na červené nule.

Přestože na makrodata z USA trhy v Evropě reagovaly negativně, trhy v USA po dvoudenních poklesech dnes otevírají v zeleném pásmu a v 16:30 index S&P 500 připisuje 0,30 % na 2.103 bodů.

Na pražské burze dnes výrazně ztrácejí akcie společnosti O2. Společnost sice zveřejnila lepší čísla na všech úrovních, ale vzhledem k nejistotě ohledně budoucího vývoje titulu na burze a také kvůli oznámení vyřazení titulu z indexu MSCI, akcie společnosti odepisují před závěrem obchodního dne téměř 10 % a obchodují se kolem 190 Kč za akcii.

V poslední době na trzích vidíme výraznější volatilitu, jak trhy hledají směr v době nejisté situace ohledně řeckého dluhu a před oznámením FEDu, kdy a jakým tempem začne zvyšovat sazby. Investoři by s vyšší volatilitou měli počítat. Současná situace, i po nedávné korekci, přesto nabízí zajímavé příležitosti k opatrnému budování nových pozic.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.