Akcie navazují na včerejší poklesy

02.02.2016 16:02:13

Stanley Fisher (zástupce guvernérky Fed) včera prohlásil, že se aktuální tržní turbulence mohou promítnout do rozhodování o dalším zvyšování úrokových sazeb v USA, čímž pravděpodobnost jejich růstu znatelně klesá. To souvisí i s tím, že další klíčové světové banky - Bank of Japan i ECB naopak svou měnovou politiku znovu výrazně rozvolňují. Na všeobecný medvědí sentiment a výprodeje na ropném trhu dnes navázaly i akcie v Evropě, německý index DAX aktuálně odepisuje 1,9 % (16:00).

Po včerejších reportech výsledků v USA jsme svědky změny na postu největší firmy dle tržní kapitalizace. Společnost Alphabet (Google) reportovala pozitivní výsledky, po trhu připsala přes 4 % (784 USD) a odsunula tak na druhé místo jiného technologického giganta Apple. Dnes před otevřením trhu reportovala výsledky společnost Michael Kors, která překonala odhady na všech úrovních, především pak v zisku na akcii (1,59 USD vs. očekávání 1,46 USD). Společnost oproti včerejším zavíracím cenám posiluje o 18 % na 47,6 USD.

V této rozkolísané době, kdy trhy hledají jasnější směr, je dle mého názoru pro investora důležité sledovat trh s nadhledem a nepřispívat ke všeobecné panice nadměrným obchodováním. Výsledková sezóna v USA nám ukazuje, že kondice firem je dobrá a z tohoto pohledu není současná volatilita ospravedlněná.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.