Sektor technologie ve 4Q2018

Celý technologický sektor neustále prochází poměrně dynamickým vývojem, ale můžeme pozorovat také několik trendů, které se prolínají napříč tímto sektorem. Mezi největší trendy tak patří cloud, zpracování big data, strojové učení a umělá inteligence. S rozvojem technologií také přichází stále větší a větší kybernetické hrozby, takže na významu budou narůstat i bezpečností společnosti a identity management.

Celý technologický sektor patří mezi cyklické sektory a je tak závislý na vývoji globální ekonomiky. V této analýze budou jednotlivé sub-sektory technologií představeny detailněji s uvedením hlavních trendů v těchto segmentech. Zároveň budou blíže představeny největší technologické firmy, jejichž působení je často rozděleno mezi více sektorů, a jsou to právě tyto společnosti, které ve udávají trendy celého sektoru.

Významné technologické firmy:

  • Alphabet - Digitální služby
  • Amazon - E-commerce
  • Microsoft - Software

Analýza technologického sektoru pro 4Q2018. Vyplněním formuláře vpravo získáte také komentář a tipy od našeho burzovního makléře.

Analýza technologického sektoru pro 4Q2018

Zaujal vás technologický sektor? Napište nám

Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.

Anna Píchová

Anna Píchová

Analytička CYRRUS, specialistka na makroekonomická témata a investice do IT, e-commerce

Více o autorovi

Sektor Zbrojní průmysl ve 4Q2018

Výdaje na obranu jsou celosvětově na historických maximech a podle predikcí se jejich růst ještě zvýší. Období klidu po konci studené války končí a s prudkým růstem výdajů v nedemokratických zemích jako Čína a Saudská Arábie začíná být západnímu světu jasné, že je potřeba přidat do kroku. Pro západní a nejvíce evropské zbrojaře je též podstatné, že většina členských zemí NATO zatím nedává 2 % rozpočtu na obranu ani 20 % těchto výdajů nedávají do vybavení, jak mají mnohé armády obrovské mzdové a provozní náklady.

Odvětví dominují US firmy, pět ze šesti největších zbrojařských firem je z USA. Toto je obzvláště podstatné, uvědomíme-li si, že až doposud především na vysokou kvalitu důraz kladoucí americké letectvo bude pravděpodobně potřebovat výrazně navýšit počty svých bojových letounů i další výzbroje.

Zajímavé akcie z oblasti zbrojního průmyslu

  • Lockheetd Martin - Raketové systémy a systémy vzdušné obrany
  • Boeing - Letecký průmysl
  • BAE Systems - Všestranné zbraňové systémy

Analýza zbrojního sektoru pro 4Q2018. Vyplněním formuláře vpravo získáte také komentář a tipy od našeho burzovního makléře.

Analýza zbrojního sektoru pro 4Q2018

Zaujal vás zbrojní sektor? Napište nám

Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.

09:00
Ranní komentář z trhů 19.6.2019

Na včerejší obchodování v USA a Evropě měly vliv dvě hlavní zprávy, které se týkaly ECB a obchodních válek. ECB přislíbila poskytnout evropské ekonomice další stimuly a to jak v podobě snížení saze...

ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.