Názor makléře: Siemens a jeho budoucí perspektiva

Názor makléře: Siemens a jeho budoucí perspektiva

Pro mnoho odborníků z řady odvětví může být elektrotechnický koncern Siemens AG synonymem pro špičkové technologie, inovace a kvalitu. Osobně připojuji také frázi „chytrá budoucnost“, neboť rychlostí, s jakou Siemens inovuje své produkty nebo se přizpůsobuje novým trendům a koncepcím ve sféře inteligentních sítí či měst, patří opravdu mezi premianty sektoru.

Více informací
Názor makléře: Siemens a jeho budoucí perspektiva

Siemens AG působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí nejen v oblastech elektrifikace, automatizace či digitalizace, ale patří také k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci mořských větrných elektráren a jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné inteligentní infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl.

Investiční potenciál akcie společnosti Siemens

Investoři mohou hledět na tuto společnost jako na dlouhodobě perspektivní mimo jiné díky pravidelně vypláceným dividendám, které v posledních letech zajistily investorům dividendový výnos ve výši přibližně 3 % ročně. Navíc analýzy významných investičních bank předpokládají dle agentury Bloomberg na základě stanovených cílových cen roční zhodnocení titulu o 16 %.

K optimismu vybízí i velmi dobré výsledky zdravotnické divize, která se specializuje na produkci diagnostických přístrojů využívaných v nemocnicích po celém světě. Solidně se daří i další významné části společnosti, a sice Digital Factory, která se zabývá automatizací a digitalizací výroby. Ta se navíc může pochlubit druhými nejvyššími maržemi v rámci celého koncernu.

Vývoj akcie Siemens AG za posledních 5 let

Akcie Siemens Bloomberg

Bloomberg, 25. 7. 2017

Z technického pohledu je zajímavý v praxi hojně využívaný indikátor RSI, který naznačuje, zda je akcie překoupená (nad 70 body) nebo přeprodaná (pod 30 body). Hodnota RSI je aktuálně na 38 bodech, což hraje případným zájemcům o investici do karet.

Indikátor RSI akcie Siemens

Jak využít investiční příležitost?

Dle výše uvedeného dospěje mnoho čtenářů k názoru, že nastala vhodná chvíle pro vstup do dlouhé pozice na titul Siemens. Pro zájemce, kteří chtějí svůj kapitál zhodnotit i v případě mírného poklesu akcie, jsme do naší nabídky zařadili speciální twin-win investiční certifikát, prostřednictvím kterého se mohou investoři podílet jak na kladném vývoji kurzu akci, tak zároveň do určité míry profitovat i na jejím případném poklesu.

Úpis certifikátů CYRRUS je časově omezený, proto pokud se chcete dozvědět více informací o tom, jak využít akcie společnosti Siemens pro zhodnocení svých financí, neváhejte mě kontaktovat na e-mailové adrese kubik@cyrrus.cz.

Osobní komentář makléře

Siemens a jeho budoucí perspektiva

Michal Kubík
Burzovní makléř
kubik@cyrrus.cz
Michal Kubík

Mohlo by vás zajímat

Komentář makléře: Doba rostoucích úrokových sazeb s počátky holubičí rétoriky
Komentář makléře: Doba rostoucích úrokových sazeb s počátky holubičí rétoriky
Úrokové sazby patří celosvětově k aktuálně nejpopulárnějším monetárním nástrojům centrálních bank. Na každém zasedání dochází k hlasování...
Hlavní ekonom CYRRUS Michal Brožka o aktuálních tématech dneška
Hlavní ekonom CYRRUS Michal Brožka o aktuálních tématech dneška
Po úspěšném, i když místy divokém roce 2018 jsme do řad našeho analytického týmu získali výraznou posilu, která by nám měla pomoci ještě lépe predi...
Komentář makléře: Dosavadní vývoj výsledkové sezóny v USA
Komentář makléře: Dosavadní vývoj výsledkové sezóny v USA
K 30.1.2019 zatím odreportovalo výsledky hospodaření 181 firem z širokého amerického indexu S&P 500. Takřka 80 % firem zaznamena...
Komentář makléře: Co nás čeká v letošním roce?
Komentář makléře: Co nás čeká v letošním roce?
Za posledních zhruba deset let si investoři do akcií zvykli, že každý rok jim jejich zainvestované peníze vydělaly.  Během roku 2018, zejména ...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.