Názor makléře: Siemens a jeho budoucí perspektiva

Názor makléře: Siemens a jeho budoucí perspektiva

Pro mnoho odborníků z řady odvětví může být elektrotechnický koncern Siemens AG synonymem pro špičkové technologie, inovace a kvalitu. Osobně připojuji také frázi „chytrá budoucnost“, neboť rychlostí, s jakou Siemens inovuje své produkty nebo se přizpůsobuje novým trendům a koncepcím ve sféře inteligentních sítí či měst, patří opravdu mezi premianty sektoru.

Více informací
Názor makléře: Siemens a jeho budoucí perspektiva

Siemens AG působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí nejen v oblastech elektrifikace, automatizace či digitalizace, ale patří také k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci mořských větrných elektráren a jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné inteligentní infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl.

Investiční potenciál akcie společnosti Siemens

Investoři mohou hledět na tuto společnost jako na dlouhodobě perspektivní mimo jiné díky pravidelně vypláceným dividendám, které v posledních letech zajistily investorům dividendový výnos ve výši přibližně 3 % ročně. Navíc analýzy významných investičních bank předpokládají dle agentury Bloomberg na základě stanovených cílových cen roční zhodnocení titulu o 16 %.

K optimismu vybízí i velmi dobré výsledky zdravotnické divize, která se specializuje na produkci diagnostických přístrojů využívaných v nemocnicích po celém světě. Solidně se daří i další významné části společnosti, a sice Digital Factory, která se zabývá automatizací a digitalizací výroby. Ta se navíc může pochlubit druhými nejvyššími maržemi v rámci celého koncernu.

Vývoj akcie Siemens AG za posledních 5 let

Akcie Siemens Bloomberg

Bloomberg, 25. 7. 2017

Z technického pohledu je zajímavý v praxi hojně využívaný indikátor RSI, který naznačuje, zda je akcie překoupená (nad 70 body) nebo přeprodaná (pod 30 body). Hodnota RSI je aktuálně na 38 bodech, což hraje případným zájemcům o investici do karet.

Indikátor RSI akcie Siemens

Jak využít investiční příležitost?

Dle výše uvedeného dospěje mnoho čtenářů k názoru, že nastala vhodná chvíle pro vstup do dlouhé pozice na titul Siemens. Pro zájemce, kteří chtějí svůj kapitál zhodnotit i v případě mírného poklesu akcie, jsme do naší nabídky zařadili speciální twin-win investiční certifikát, prostřednictvím kterého se mohou investoři podílet jak na kladném vývoji kurzu akci, tak zároveň do určité míry profitovat i na jejím případném poklesu.

Úpis certifikátů CYRRUS je časově omezený, proto pokud se chcete dozvědět více informací o tom, jak využít akcie společnosti Siemens pro zhodnocení svých financí, neváhejte mě kontaktovat na e-mailové adrese kubik@cyrrus.cz.

Osobní komentář makléře

Siemens a jeho budoucí perspektiva

Michal Kubík
Burzovní makléř
kubik@cyrrus.cz
Michal Kubík

Mohlo by vás zajímat

Vozy budoucnosti? Elektromobily
Vozy budoucnosti? Elektromobily
Zpomalování ekonomiky v Evropě se projevilo i v automobilovém sektoru. Nejen evropský prodej automobilů zaznamenává určitý pozvolný pokles. Jednotl...
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Dění na akciových trzích v roce 2019 bylo do značné míry ovlivněno výprodeji na konci roku 2018. V loňském roce akciové trhy zvrátily pro...
Komentář makléře: „Show must go on“
Komentář makléře: „Show must go on“
Blíží se konec roku a nastává čas bilancovat letošní rok a pokusit se podívat na ten následující. Na samém začátku jsme byli svědky pokračování pro...
Listopadové nákupní šílenství jménem Black Friday
Listopadové nákupní šílenství jménem Black Friday
Černý pátek představuje nákupní šílenství už nejen v USA, ale i v zemích po celém světě včetně České republiky. Jak si vrchol prodejní se...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.