Donald Trump prohlásil, že jmenuje nového prezidenta Fedu nejpozději 3. listopadu, kdy vyráží na 11denní cestu do Asie. Podle jeho slov se mu zamlouvá více kandidátů a není ještě definitivně rozhodnut. Mezi nimi je např. nynější bankéř Morgan Stanley a bývalý člen Fedu Kevin Warsh, ředitel Národní hospodářské rady USA a současný ekonomický poradce Trumpa Gary Cohn, kterého však Trump potřebuje ke spolupráci na prosazení daňové reformy nebo také ekonom Stanford University John Taylor, ten je ale názoru, že by se měla nastavená politika více zpřísnit, což by převážná většina investorů nechtěla.
Dle řady analytiků má největší pravděpodobnost zvolení současný člen Fedu Jerome Powell, který je poměrně centristický - hlasuje většinou stejně jako ostatní členové rady, projevil zájem na zrušení některých regulací nastolených po krizi, čehož by rád dosáhl i Trump. V případě jeho zvolení by pravděpodobně pokračovala podobná politika jako nyní, například by se nezdráhal zastavit současný plán na snížení rozvahy Fedu v případě negativní změny vývoje ekonomiky a trhů.
Z aktuálního pohledu vyplývá je, že aby byla zachována současná měnová politika, která podporuje růst akciových trhů v posledních 9 letech, je zapotřebí zvolení Powella, příp. Cohna.