Názor makléře: Jaké výsledky zveřejní Apple?

Názor makléře: Jaké výsledky zveřejní Apple?

V současné době zažívají americké akciové trhy vcelku poklidné období oproti těm evropským, které pořád nemají příliš stabilní půdu pod nohama. To staví americké tituly do výhodnější pozice, nicméně vzhledem k úrovním jednotlivých akciových indexů, je třeba brát na zřetel i jejich úroveň, která dosahuje maxim.

CELÝ KOMENTÁŘ
Názor makléře: Jaké výsledky zveřejní Apple?

Tento fakt se ale netýká Applu, technologického giganta, který si velice zakládá na hodnotě své značky a výrobě kvalitních produktů známých po celém světě. V průběhu května se cena akcií propadla až k 90 USD za kus a Apple tak znovu ztratil prestižní pozici nejhodnotnější firmy amerického burzovního trhu.

Roční graf vývoje cen akcií Applu

Roční vývoj cen akcií Apple

Vývoj tržní ceny v posledních měsících a fundamentálně založené pozitivní zprávy, které se nyní v burzovním prostředí šíří, dávají jednoznačné nákupní signály. Apple je pořád jednička ve svém oboru, a to hlavně díky vysoké prestiži, kterou si před daleko levnější konkurencí dokáže pořád držet a může si tak dovolit aplikovat vyšší ziskové marže.

Kvalita a odolnost jejich výrobků má být navíc u nového modelu  iPhone 7 posunuta opět o krok dále.  iPhone 7 je očekávanou přelomovou verzí telefonu naplánovanou na září 2016. Okouzlit své uživatele má především nový design, voděodolné tělo, rychlejší procesor, inovovaný duální fotoaparát a zbrusu nový iOS 10.

Akcie společnosti Apple ve světle letošních výsledků

Aktuálně probíhající výsledková sezóna navíc staví záměr nákupu akcií Applu do ještě pozitivnějšího světla. Vzhledem k současnému fenoménu, virtuální hře Pokémon, vzrostly společnosti výrazně příjmy a to se jistě pozitivně promítne i do výhledů společnosti na další období. Tento fakt může dost razantně pomoci zajímavému růstu v krátkém období. 

Následující tabulka znázorňuje jednotlivé kvartální výsledky z pohledu reportovaných hodnot a očekávání, dále znázorňuje relativní růst či pokles a také následný pohyb akcie na trhu. Nízká očekávání oproti blížícím se nejsilnějším kvartálům tedy dává další podnět k nákupu.

Kvartální výsledky hospodaření Apple

Nejde tedy dle mého o sázku na riziko, jako spíše o unikátní příležitost vstupu do tohoto akciového titulu za podmínek, které se již nemusí opakovat. Osobně beru současný stav jako nádech této společnosti ke zpětnému návratu na výsluní. Načasování vstupu je i díky výsledkům 26. července tedy aktuálně na místě.

Jaké výsledky zveřejní Apple?

Petr Pešek

Petr Pešek
Burzovní makléř
pesek@cyrrus.cz
Petr Pešek

Mohlo by vás zajímat

Vozy budoucnosti? Elektromobily
Vozy budoucnosti? Elektromobily
Zpomalování ekonomiky v Evropě se projevilo i v automobilovém sektoru. Nejen evropský prodej automobilů zaznamenává určitý pozvolný pokles. Jednotl...
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Dění na akciových trzích v roce 2019 bylo do značné míry ovlivněno výprodeji na konci roku 2018. V loňském roce akciové trhy zvrátily pro...
Komentář makléře: „Show must go on“
Komentář makléře: „Show must go on“
Blíží se konec roku a nastává čas bilancovat letošní rok a pokusit se podívat na ten následující. Na samém začátku jsme byli svědky pokračování pro...
Listopadové nákupní šílenství jménem Black Friday
Listopadové nákupní šílenství jménem Black Friday
Černý pátek představuje nákupní šílenství už nejen v USA, ale i v zemích po celém světě včetně České republiky. Jak si vrchol prodejní se...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.