Názor makléře: AstraZeneca na cestě na vrchol

Názor makléře: AstraZeneca na cestě na vrchol

Jedna z největších a nejúspěšnějších farmaceutických firem na světě AstraZeneca si nově stanovila významný cíl. Tato britsko-švédská farmaceutická společnost chce dosáhnout vedoucího postavení ve vědeckém výzkumu a vývoji léčiv. Nedávno zveřejněné výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál loňského roku, kdy firma pozitivně překvapila jak na tržbách, tak i na zisku, mohou být začátkem cesty k vytyčenému cíli.

Číst dále
Názor makléře: AstraZeneca na cestě na vrchol

ASTRAZENECA ÚSPĚŠNĚ PŮSOBÍ I V ČR

Jen v České republice, ve které má také jednu ze svých poboček, si AstraZeneca registrovala přes 50 léčivých přípravků. Jde například o léky proti onkologickým, kardiovaskulárním, kloubním, respiračním či infekčním onemocněním.

Účinné léky proti onkologickým onemocněním

Z globálního pohledu se nyní v centru pozornosti nachází především léky, které spadají do oblasti tzv. imunoonkologie, konkrétně Durvalumab a Tremelimumab.

Například Durvalumab funguje tak, že dokáže využít pacientův imunitní systém, aby s nádory bojoval sám. To může znamenat nevídaný průlom v léčbě hned několika forem rakoviny. Jen samotný úspěch tohoto léku může firmě přinést navíc 5 mld. USD ročně, což znamená zhruba 25 % současných tržeb. Nedávné přijetí žádosti o souhlas s uvedením tohoto onkologického léku na trh americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) investoři přijali velmi pozitivně, což způsobilo růst akcií AstraZeneca o více než 12 % během několika málo dnů.

Růst akcií AstraZeneca po uvedení léku Durvalumab

Akcie Astrazeneca po uvedení nového léku

Horkou novinkou jsou v únoru oznámené pozitivní výsledky testů léku Lynparza. V současnosti se tento lék využívá pro léčbu rakoviny vaječníků, nicméně nově zveřejněné výsledky dávají velkou naději také pacientkám s rakovinou prsu. V této léčbě může být totiž daleko efektivnější než dosavadní chemoterapeutická metoda. V případě jeho využití pro léčbu nových typů nádorových onemocnění, by se mohl stát dalším blockbusterem („budoucím bestsellerem“), tedy dalším z léků, který přinese firmě více než 1 mld. USD ročně.

Široké portfolio a politická podpora v USA

Dosavadní i předpokládaný výzkum a vývoj nejen výše uvedených léků, ale také léků na Alzheimerovou chorobu a mnoha dalších, je významným důvodem, proč být investičně spřízněn se společností jako je AstraZeneca. Ve farmaceutickém sektoru se může navíc příznivě projevit činnost nové americké administrativy prezidenta Donalda Trumpa, jejímž cílem je vyřešit problém zdlouhavého procesu schvalování nových léků v USA, což by mělo urychlit jejich uvádění na trh.

Vývoj ceny akcií AstraZeneca za posledních 5 let

Akcie AstraZeneca v posledních 5 letech

Na základě těchto příznivých faktorů osobně doporučuji využít produkt TWIN-WIN CERTIFIKÁT: ASTRAZENECA. Úpis certifikátu je možný jen do 28. 2. 2017. Rád vám poskytnu více informací o tomto unikátním certifikátu, pište na kubik@cyrrus.cz.

Osobní komentář makléře

Michal Kubík

Michal Kubík
Burzovní makléř
kubik@cyrrus.cz
Michal Kubík

Mohlo by vás zajímat

Komentář makléře: Doba rostoucích úrokových sazeb s počátky holubičí rétoriky
Komentář makléře: Doba rostoucích úrokových sazeb s počátky holubičí rétoriky
Úrokové sazby patří celosvětově k aktuálně nejpopulárnějším monetárním nástrojům centrálních bank. Na každém zasedání dochází k hlasování...
Hlavní ekonom CYRRUS Michal Brožka o aktuálních tématech dneška
Hlavní ekonom CYRRUS Michal Brožka o aktuálních tématech dneška
Po úspěšném, i když místy divokém roce 2018 jsme do řad našeho analytického týmu získali výraznou posilu, která by nám měla pomoci ještě lépe predi...
Komentář makléře: Dosavadní vývoj výsledkové sezóny v USA
Komentář makléře: Dosavadní vývoj výsledkové sezóny v USA
K 30.1.2019 zatím odreportovalo výsledky hospodaření 181 firem z širokého amerického indexu S&P 500. Takřka 80 % firem zaznamena...
Komentář makléře: Co nás čeká v letošním roce?
Komentář makléře: Co nás čeká v letošním roce?
Za posledních zhruba deset let si investoři do akcií zvykli, že každý rok jim jejich zainvestované peníze vydělaly.  Během roku 2018, zejména ...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.