Názor makléře: AstraZeneca na cestě na vrchol

Názor makléře: AstraZeneca na cestě na vrchol

Jedna z největších a nejúspěšnějších farmaceutických firem na světě AstraZeneca si nově stanovila významný cíl. Tato britsko-švédská farmaceutická společnost chce dosáhnout vedoucího postavení ve vědeckém výzkumu a vývoji léčiv. Nedávno zveřejněné výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál loňského roku, kdy firma pozitivně překvapila jak na tržbách, tak i na zisku, mohou být začátkem cesty k vytyčenému cíli.

Číst dále
Názor makléře: AstraZeneca na cestě na vrchol

ASTRAZENECA ÚSPĚŠNĚ PŮSOBÍ I V ČR

Jen v České republice, ve které má také jednu ze svých poboček, si AstraZeneca registrovala přes 50 léčivých přípravků. Jde například o léky proti onkologickým, kardiovaskulárním, kloubním, respiračním či infekčním onemocněním.

Účinné léky proti onkologickým onemocněním

Z globálního pohledu se nyní v centru pozornosti nachází především léky, které spadají do oblasti tzv. imunoonkologie, konkrétně Durvalumab a Tremelimumab.

Například Durvalumab funguje tak, že dokáže využít pacientův imunitní systém, aby s nádory bojoval sám. To může znamenat nevídaný průlom v léčbě hned několika forem rakoviny. Jen samotný úspěch tohoto léku může firmě přinést navíc 5 mld. USD ročně, což znamená zhruba 25 % současných tržeb. Nedávné přijetí žádosti o souhlas s uvedením tohoto onkologického léku na trh americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) investoři přijali velmi pozitivně, což způsobilo růst akcií AstraZeneca o více než 12 % během několika málo dnů.

Růst akcií AstraZeneca po uvedení léku Durvalumab

Akcie Astrazeneca po uvedení nového léku

Horkou novinkou jsou v únoru oznámené pozitivní výsledky testů léku Lynparza. V současnosti se tento lék využívá pro léčbu rakoviny vaječníků, nicméně nově zveřejněné výsledky dávají velkou naději také pacientkám s rakovinou prsu. V této léčbě může být totiž daleko efektivnější než dosavadní chemoterapeutická metoda. V případě jeho využití pro léčbu nových typů nádorových onemocnění, by se mohl stát dalším blockbusterem („budoucím bestsellerem“), tedy dalším z léků, který přinese firmě více než 1 mld. USD ročně.

Široké portfolio a politická podpora v USA

Dosavadní i předpokládaný výzkum a vývoj nejen výše uvedených léků, ale také léků na Alzheimerovou chorobu a mnoha dalších, je významným důvodem, proč být investičně spřízněn se společností jako je AstraZeneca. Ve farmaceutickém sektoru se může navíc příznivě projevit činnost nové americké administrativy prezidenta Donalda Trumpa, jejímž cílem je vyřešit problém zdlouhavého procesu schvalování nových léků v USA, což by mělo urychlit jejich uvádění na trh.

Vývoj ceny akcií AstraZeneca za posledních 5 let

Akcie AstraZeneca v posledních 5 letech

Na základě těchto příznivých faktorů osobně doporučuji využít produkt TWIN-WIN CERTIFIKÁT: ASTRAZENECA. Úpis certifikátu je možný jen do 28. 2. 2017. Rád vám poskytnu více informací o tomto unikátním certifikátu, pište na kubik@cyrrus.cz.

Osobní komentář makléře

Michal Kubík

Michal Kubík
Burzovní makléř
kubik@cyrrus.cz
Michal Kubík

Mohlo by vás zajímat

Vozy budoucnosti? Elektromobily
Vozy budoucnosti? Elektromobily
Zpomalování ekonomiky v Evropě se projevilo i v automobilovém sektoru. Nejen evropský prodej automobilů zaznamenává určitý pozvolný pokles. Jednotl...
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Dění na akciových trzích v roce 2019 bylo do značné míry ovlivněno výprodeji na konci roku 2018. V loňském roce akciové trhy zvrátily pro...
Komentář makléře: „Show must go on“
Komentář makléře: „Show must go on“
Blíží se konec roku a nastává čas bilancovat letošní rok a pokusit se podívat na ten následující. Na samém začátku jsme byli svědky pokračování pro...
Listopadové nákupní šílenství jménem Black Friday
Listopadové nákupní šílenství jménem Black Friday
Černý pátek představuje nákupní šílenství už nejen v USA, ale i v zemích po celém světě včetně České republiky. Jak si vrchol prodejní se...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.