Stačí méně, než si lidé myslí

Průzkumy ukazují, že více než 20 % respondentů si myslí, že investovat musí minimálně 300 tisíc korun. Což není pravda. Různé investiční nástroje se od sebe liší mimo jiné tím, jaký je minimální požadovaný vklad pro jejich využití. Například do investičních certifikátů společnosti CYRRUS můžete investovat již od 100 tisíc korun.

Makléř, ne bankéř

Častou chybou začínajících investorů je skutečnost, že se s otázkami ohledně investování obracejí na bankéře, nikoli přímo na makléře, který se vyzná v investičních nástrojích a má s nimi zkušenosti. Pracovník banky bude znát lépe bankovní produkty; může vám proto poradit, jaký typ účtu si máte vybrat, ale zkušenosti s investováním většinou nemá nebo jsou jeho zkušenosti velmi omezené. Má to svou logiku, většina makléřů vám také neřekne, jakou kreditní kartu si máte vybrat, ale o investicích do cenných papírů a o procesu obchodování na burze se od nich dozvíte vše potřebné.

Jaké vědomosti pro investování potřebujete?

Nadpoloviční část občanů ČR starších 18 let má pocit, že dostatečně nerozumí investicím a dostupným investičním nástrojům. Finanční trhy jsou komplikovaná záležitost, a navíc se stále mění. Pokud se chcete stát profesionálním investorem, musíte neustále sledovat a analyzovat situaci na finančních trzích. Druhou možností je, že svou investici svěříte zkušeným odborníkům, kteří vás budou pravidelně informovat o všem podstatném a navrhnou konkrétní obchody, které buď potvrdíte, nebo odmítnete.

Pokud si tedy vyberete spolehlivého brokera, obchodníka s cennými papíry, který vám zprostředkuje přístup na burzu a poskytne vám kvalitní informační servis, stačí vám o investování vědět jen základy. Jestli si chcete ověřit své znalosti z oblasti investic, přečtěte si náš úvod do investování.

Jak probíhá spolupráce s CYRRUS?

Nejprve se sejdete s makléřem, vyplníte s ním investiční dotazník a společně projdete klady a zápory investičních nástrojů, které budou vyhovovat vašemu investičnímu profilu. Pokud vás zaujme některá z představených investičních příležitostí, sepíšete s makléřem komisionářskou smlouvu, která vám umožní obchodovat na burze cenných papírů skrze společnost CYRRUS. Pokud plánujete investovat 100 tisíc korun, bude vaše investice nejspíše směřovat do některého z investičních certifikátů. Obecně platí, že čím vyšší investice, tím více investičních nástrojů lze využít, často je to vhodné i z důvodu ochrany investice pomocí diverzifikace portfolia.

Jakmile pošlete peníze, které chcete investovat, na klientský účet společnosti CYRRUS, můžete začít obchodovat. Záleží, jaký způsob obchodování si zvolíte, ale většina klientů CYRRUS obchoduje v rámci Investičních strategií, kdy získávají pravidelná investiční doporučení od svého makléře. Na základě doporučení se rozhodnete, které obchody chcete provést a vše potvrdíte makléři, který tyto obchody zprostředkuje.

Investicí do investičních certifikátů získáte nejen příležitost k zajímavému zhodnocení svých finančních prostředků, ale také jasně nastavená pravidla. Existuje samozřejmě mnoho dalších investičních nástrojů, které můžete využít skrze svého brokera, liší se výkoností, rizikovostí, likviditou a dostupností. Kontaktujte makléře a zjistěte, jakým způsobem můžete zhodnotit své finanční prostředky, ať už se jedná o 100 tisíc korun nebo o milión.

Zobrazit celý disclaimer