Portfolio Zbrojní sektor

Portfolio Zbrojní sektor

Tato nová investiční příležitost nabízí investorům kromě aktivní správy, která umožňuje prodávat a nakupovat aktiva dle aktuální situace na trhu, také možnost investovat do tematického portfolia složeného z akcií a investičních certifikátů. Díky tomu mohou investoři dosáhnout vysokého výnosu a zároveň optimalizovat svůj výnos v čase.

Více informací

Aktivně spravované portfolio s fixními kupóny

Na základě skvělých výsledků, kterých dosahují naše dříve vydané aktivně řízené nástroje CYRRUS DIVIDEND INDEX CZK a CYRRUS ACTIVE INDEX CZK, jejichž výkonnost můžete sledovat online, jsme pro investory vytvořili novou investiční strategii Portfolio+.

V rámci této strategie jsme pro vás připravili exkluzivní investiční portfolio Zbrojní sektor, které aktivně spravuje analytický tým CYRRUS dle aktuální situace na trzích. Vaše investice tedy budou vždy tam, kde je to s ohledem na míru rizika a zajímavý výnos nejlepší.

Do čeho budete investovat?

Aktivně řízené portfolio Zbrojní sektor vám umožňuje investovat do tematicky zaměřeného portfolia, v rámci kterého se neomezeně podílíte na vývoji hodnoty podkladových aktiv. Podkladovými aktivy portfolia jsou akcie vybraných zbrojních firem a strukturované produkty se zaměřením na zbrojní sektor. Podstatou aktivní správy je, že každou složku portfolia lze při nenaplnění investičních očekávání odprodat a nahradit jinou akcií/certifikátem s lepší výkonností.

Takto může vypadat modelové portfolio Zbrojní sektor

Cenný papír Identifikace Tržní kapitalizace Sektor Dividendový výnos1 Historický výnos 5Y2 Výnos YTD2 Vzdálenost k cílové ceně3
Investiční certifikáty              
Phoenix certifikát: Airbus, Delta Air Lines, Embraer, Leonardo4 - - Letecký a zbrojní průmysl 9 % - - 9 %
Akcie              
United Technologies UTX US 94,2 mld. USD Letecký a zbrojní průmysl 2,4 % 13,5 % -6,3 % 13 %
Raytheon RTN US 52,6 mld. USD Letecký a zbrojní průmysl 1,8 % 32,1 % 10,5 % 7 %
Rheinmetall RHM GR 3,9 mld. EUR Letecký a zbrojní průmysl 1,7 % 21,4 % 33,6 % 7 %
Hotovost              
Průměr       6,4 % 22,3 % 12,6 % 9 %

*Další podkladová aktiva z daného sektoru budou doplněna v závislosti na aktuálních tržních podmínkách.

1) v p. a. vyjádření

2) Výkonnost za posledních 5 let v p.a. (nebo za dobu existence, pokud je kratší) vyjádření, resp. od začátku roku, total return, v CZK.

3) Konsensuální cílová cena dle agentury Bloomberg vs. aktuální tržní cena. Pokud neexistuje, tak odhad CYRRUS, a.s.

4) Tento certifikát je již do portfolia nakoupen, jeho váha bude upřesněna. Certifikát je obchodován na burze ve Frankfurtu.

5) Vážený průměr z hodnot, které jsou k dispozici.

Co musíte o investici vědět?

3 hlavní výhody portfolia Zbrojní sektor

- Aktivně spravované portfolio, které pravidelně optimalizuje analytický tým CYRRUS dle aktuální situace na trzích.

- Portfolio nemá určeno datum splatnosti, můžete jej tedy kdykoliv prodat se zajímavým výnosem.

- Díky investičním certifikátům v portfoliu získáte pravidelný kupón ve výši 4 % p. a. plus se plně podílíte na tržní výkonnosti podkladových aktiv v portfoliu, takže váš potenciální výnos není ničím omezen.

Rizika související s portfoliem

- Jako investor se budete plně podílet na výkonnosti podkladových aktiv zařazených v portfoliu, tzn. jak na potenciálním výnosu, tak na případné ztrátě.

- Portfolio je úzce tematicky zaměřené na zbrojní sektor, jde tedy především o vhodnou investici k doplnění stávajících investičních portfolií, zaměřených i na jiné oblasti.

Nákup portfolia je možný pouze do 24. 10. 2017.

Chcete vědět více o Aktivně řízeném portfoliu zbrojní sektor?

Napište nám a my se vám obratem ozveme

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.