V roce 2023 jedině rychle a účinně

V roce 2023 jedině rychle a účinně

 

Express investiční certifikát je sestaven tak, aby měl co nejkratší splatnost, ale stále atraktivní výnos. Může být splacen už po roce a vyplatí až 15 % ročně. Uvnitř najdete čtyři podindexy, které představují prakticky celou burzovně obchodovatelnou Evropskou expozici na sektory potravinářství, automobilový průmysl, technologie a stavebnictví.

 

V roce 2023 jedině rychle a účinně

Proč zvolit tento certifikát?

Atraktivní výnos

až 15 % ročně.

Krátká doba splatnosti

Investice může skončit už po roce od počátku při zachování vysokého výnosu.

Ochrana kapitálu

Díky Kapitálové bariéře a Star úrovni.

Diverzifikace

Podklady ze čtyř různých sektorů.

Jaké podklady v certifikátu najdete?

Automobiles & Parts Price EUR
(SXAP Index)
Sub-index, který se odvíjí od výkonnosti společností z automobilového sektoru v Evropě. Skládá se ze 14 akcií. Jsou v něm zastoupeny společnosti, které se zabývají přímo výrobou automobilů, například:
Volkswagen, Mercedez-Benz, BMW, Porsche, Ferrari. Mimo jiné obsahuje společnosti, které se specializují na autodíly – Faurecia, Michelin, Stellantis a Continental. 

Construction & Materials Price EUR
(SXOP Index)

Sub-index, který se odvíjí od výkonnosti společností ze stavebního průmyslu v Evropě. Skládá se ze 24 akcií. Mezi nejznámější společnosti patří Skanska, pátá největší konstrukční společnost na světě, ale i Wienerberger, největší producent cihel na světě nebo Belimo, výrobce komponentů do vyhřívacích systémů, ventilací a klimatizací nebo Geberit, evropský lídr ve výrobně sanitárních systémů.

Food & Beverage Index
(SX3P Index)

Sub-index, který se odvíjí od výkonnosti společností z potravinářského a průmyslu a nápojů v Evropě. Skládá se ze 28 akcií. Jsou v něm zastoupeny světoznámé společnosti vyrábějící potraviny jako Nestlé, Danone, Lint nebo Lotus, ale i výrobci alkoholu zastoupeni společnostmi Heineken, Anheuser-Busch, Carlsberg. 

Technology (Price) Index
(SX8P Index)

Sub-index, který se odvíjí od výkonnosti společností z technologického sektoru v Evropě. Skládá se ze 34 akcií. Jsou v něm zastoupeny různorodé technologické tituly. Významnou část tvoří společnosti ze sektoru polovodičů zastoupeny gigantem ASML nebo Infineon technologies ale i BE Semiconductor Indiustries nebo Nordic semiconductor. Dále je v podindexu zastoupen sektor IT společnostmi jako Logitech International, SAP, Dassault systems, Softcat nebo Hexagon. 

Hlavní výhodou certifikátu je jeho rychlost. Může skončit už po prvním roce od počátku investice. Stačí, aby všechna podkladová aktiva byla alespoň na své počáteční hodnotě. Pokud se tak nestane, investice pokračuje. Za půl roku opět pozorujeme výkonnost podkladových aktiv. Tentokrát stačí, aby byly alespoň na 95 % své původní hodnoty. Pokud jsou, investice končí. Pokud ne, investice pokračuje. Za půl roku opět dochází k pozorování. Čím déle investice trvá, tím mírnější jsou pravidla pro její ukončení. Výše výnosu je ale stále 15 % ročně.

Jiří ŠimaraHead of product development

Chcete více informací o této investici?

Investiční certifikáty a jak se jim daří.

Investiční certifikáty a jak se jim daří.

Stáhnout kompletní vyhodnocení (PDF)

Máte zájem investovat nebo se chcete dozvědět více?

Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.

Důležitá upozornění:

Dokument byl zpracován společností CYRRUS, a.s., obchodníkem s cennými papíry, se sídlem Brno, Veveří 111 (dále jen „společnost“). Společnost je členem Burzy cenných papírů Praha, a.s. a Frankfurt Stock Exchange (FWB) – Deutsche Börse. Společnost podléhá regulaci a dohledu České národní banky. Dokument je určen pouze pro reklamní účely a není nabídkou ani návrhem k uzavření smlouvy. Společnost dále upozorňuje, že v rámci sdělení nebyl zohledněn cílový trh ani znalosti, zkušenosti a investiční cíle klienta. Sdělení se tak může pohybovat mimo cílový trh klienta, případně také v negativním cílovém trhu. Dokument poskytuje pouze krátký přehled o jednom z investičních produktů v současné nabídce. Dokument nenahrazuje odborné poradenství k finančním nástrojům v něm uvedeným, ani nenahrazuje komplexní poučení o rizicích. Dokument je určen výhradně pro počáteční informační účely a společnost důrazně doporučuje investorům podstoupit investiční a/nebo právní a/nebo daňové poradenství před tím, než učiní investiční rozhodnutí. Informace obsažené v tomto dokumentu nelze považovat za radu k jednotlivé investici, ani za daňovou nebo právní radu. Pokud se v dokumentu hovoří o jakémkoliv výnosu, je vždy třeba vycházet ze zásady, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, že jakákoliv investice v sobě zahrnuje riziko kolísání hodnoty a změny směnných kursů a že návratnost původně investovaných prostředků ani výše zisku není, pokud v textu dokumentu není uvedeno jinak, zaručena. Investoři mohou získat při prodeji uvedeného investičního nástroje před datem splatnosti nebo při splacení investičního nástroje částku nižší než částku investovanou. Potenciální ztráta je omezena na původně investovanou částku. Informace jsou založeny na hrubé výkonnosti před zdaněním. Tento dokument obsahuje příklady vytvořené na základě analýzy scénářů vývoje podkladových instrumentů. Očekávání a predikce analytiků a stratégů nejsou spolehlivým indikátorem budoucího vývoje tržního kurzu dotčených investičních nástrojů. Příklady jsou založeny pouze na hypotetických předpokladech a neumožňují jakýkoli závěr o budoucím vývoji ceny investičního nástroje. Pro investiční nabídku dle zjištěných parametrů klienta nás prosím kontaktujte.

Za tento dokument nese odpovědnost výhradně společnost CYRRUS, jakožto distributor investičního nástroje. Emitent, ručitel a jejich přidružené společnosti nenesou žádnou odpovědnost za spolehlivost, přesnost a úplnost obsahu tohoto dokumentu, ani za jakákoli zde uvedená vyjádření, za výkonnost nástroje a za způsob propagace nástroje, zahrnující dodržování platných zákonů, předpisů a pravidel upravujících reklamu a propagaci investičních nástrojů. Emitent, ručitel a jejich přidružené společnosti se výslovně vzdávají jakékoli odpovědnosti za jakékoli přímé, nepřímé, následné nebo jiné škody, včetně ztráty zisku, která může investorovi nebo kterékoli třetí straně vzniknout na základě spoléhání se na informace uvedené v tomto dokumentu.

Zdanění je závislé na osobních poměrech každého investora a podléhá zákonným předpisům a dohledu příslušných úřadů. Tento dokument byl připraven s náležitou a patřičnou pečlivostí a pozorností, společnost však neposkytuje garance či ujištění, ať výslovné nebo předpokládané, o jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Z informací v tomto dokumentu není možné odvozovat žádná práva ani povinnosti. Informace o společnosti a podrobné informace o pobídkách a střetech zájmů naleznete na www.cyrrus.cz v sekci O nás. Tiskové chyby vyhrazeny. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost zakazuje zveřejnění a šíření dokumentu bez jejího písemného souhlasu. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění dokumentu třetími osobami.

Zobrazit celý disclaimer
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.