Proč investovat do nájemního bydlení v České republice

Vlastní bydlení se pro mnohé dnes stává nedosažitelným snem, o to větší zájem lze očekávat o nájemní bydlení, které ale rozhodně nemusí být pouze přechodným řešením. Že i nájemní bydlení může naplnit představy nájemců, dokazuje stále rostoucí zájem o tento druh bydlení v rychle rozvíjejících se metropolích a aglomeracích. Výběrem správné lokality si mohou své sny splnit také investoři.

 

 

Náš fond RESIDENTO je zde pro všechny kvalifikované investory, kteří stejně jako my vidí v nájemním bydlení dlouhodobě perspektivní investiční příležitost. Díky fondu ale nemusíte nemovitosti kupovat, starat se o nájemníky, ani nemovitosti spravovat. To vše za vás uděláme my.

Současná situace na trhu nájemního bydlení v ČR má pro investory opravdu zlatý nádech. Své argumenty máme podloženy detailní analýzou rezidenčního bydlení, kterou jsme si nechali zpracovat v letošním roce.

Za hlavní faktor ovlivňující cenu nemovitostí v České republice je spolu s úvěrovou politikou komerčních bank považována nedostatečná výstavba nových bytů a pomalý územní rozvoj obcí a měst.

 

 

Úvěrová politika bank jde v současnosti proti dostupnosti hypoték. Spolu s prokazatelně rostoucími cenami nemovitostí to znamená, že mladé rodiny, které na hypotéky nedosáhnou, budou muset většinou zvolit předražené nájemní bydlení.

Trend ve výstavbě nových bytů je od roku 2013 sice rostoucí, avšak při současné konjunktuře ekonomiky by výstavba měla být mnohonásobně vyšší. Pro srovnání můžeme uvést roky 2006 až 2008, kdy bylo v průměru rozestavěno 43,6 tis. bytů. V roce 2017 bylo rozestavěno jen 31,5 tis bytů. Na vině je například špatné územní plánování (zvláště v Praze a Brně) a administrativní překážky pro developery. Pro investory je to ale dobrá zpráva. Poptávka bude i nadále převyšovat nabídku. A to znamená růst cen nájmů.

Zobrazit celý disclaimer
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.