Čínské elektromobily na vzestupu

Čínské elektromobily na vzestupu

 

Spalovací motory minulostí? Plán EU je jasný – elektromobilita jako nedílná součást našich životů. A že vám prozatím na nákup elektrického miláčka scházejí peníze? Nevadí, kupte si akcie společnosti NIO – čínského výrobce elektromobilů – a buďte u toho, jak čínský gigant dobývá evropský trh. 

 

Čínské elektromobily na vzestupu
Poptávka po elektromobilech skokově roste

V roce 2020 se navzdory pandemii celosvětově zvýšily prodeje, a to o celých 43 %.

Nejvíce si elektromobily oblíbili Číňané

Během loňského roku se tam prodalo 1,3 milionu elektromobilů. 

Evropa nezůstává pozadu

Téměř každé páté auto, které se ve třetím čtvrtletí prodalo v zemích EU, bylo elektromobil. 

Elektromobily zastávají již téměř 20 % trhu

A rozhodně se nejedná o finální číslo.

 

Proč investovat právě teď?

NIO za poslední tři roky ztrojnásobilo prodeje. Prodává tři modely luxusních elektromobilů typu SUV. Ty budou brzy doplněny řadou levnějších vozů.

 

Silná pozice automobilky by měla být upevněna regulacemi ze strany čínské vlády, která plánuje redukovat počty nových byznysů v sektoru elektromobility. 

 

Klíčový bude zejména průnik na evropský trh. Nastupující sedan ET7 masivně podpoří růst hodnoty akcií. Poptávka po elektromobilech bude i nadále akcelerována EU a jejími plány na snižování emisí.

 
Zobrazit celý disclaimer

Máte zájem investovat nebo se chcete dozvědět více?

Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.