Investiční příležitost s TOP světovými indexy

Investiční příležitost s TOP světovými indexy

 

V minulosti jsme klientům nabídli investiční certifkát navázaný na výkonnost indexu S&P 500 s výnosem až 40 % za tři roky a zachováním 107% kapitálové garance. Do budoucna chystáme podobné produkty s dalšími světovými indexy.

Investiční příležitost s TOP světovými indexy

Nedávno jsme pro naše klienty připravili certifikát s parametry, které v historii nabídky CYRRUS ještě nebyly. A plánujeme ho zopakovat.

Ceritifkát měl atraktivní výnosový profil díky funkcionalitě Twin-Win Garant. Investoři tak mohli vydělávat na růstu i poklesu jednoho z největších indexů S&P 500. Navíc s jistotou, že o investovaný kapitál nepřijdou ani kdyby index klesnul pod 60 % své počáteční hodnoty.

Zobrazit celý disclaimer

Co bylo podkladovým indexem?

Index S&P 500 (Standard & Poor’s 500), v němž mají významné zastoupení společnosti jako Apple, Microsoft, Amazon, Tesla nebo Johnson & Johnson. 

Index S&P 500 je důležitým ukazatelem pro investory, kteří sledují vývoj amerického akciového trhu. Často slouží jako benchmark pro hodnocení výkonnosti investičních fondů a portfolií. Jeho hodnota se pravidelně aktualizuje během obchodovacích dnů a tvoří základ pro mnoho finančních produktů, jako jsou indexové fondy, futures kontrakty, opce a investiční certifikáty.

Co bylo podkladovým indexem?
Zobrazit celý disclaimer
 Jaké další indexy plánujeme využít?

Jaké další indexy plánujeme využít?

  • Z amerických indexů bychom se mohli zaměřit na technologický index Nasdaq 100. Ten sleduje výkonnost 100 největších společností z odvětví technologií, financí, zdravotnictví i průmyslu, např. Amazon, Apple, eBay, Meta Platforms, Microsoft, PayPal, Pepsi nebo Tesla.
  • V Evropě bychom mohli využít index Stoxx Europe 50, který sleduje výkonnost 50 největších evropských společností a je často používán jako benchmark výkonnosti evropského trhu. V jeho složení nalezneme např. Adidas, Airbus, Mercedes-Benz, Nokia, Siemens nebo Volkswagen.

  • Konkrétní zástupce indexu evropské země by mohl být německý index DAX s 30 největšími společnostmi obchodovanými na Frankfurtské burze cenných papírů. Mezi těmi největšími nalezneme Bayer, BMW, Continental, Deutsche Telekom, E.ON, Porsche nebo Zalando.

  • Využít bychom mohli i zástupce z Asie, a to konkrétně hlavní japonský akciový index Nikkei 225. Ten reprezentuje největší společnosti obchodované na Tokijské burze, např. Canon, Honda, Japan Tobacco, Kawasaki, Nintendo, Panasonic, Toyota nebo Yamaha.
Zobrazit celý disclaimer
V současnosti chystáme podobný produkt.

V současnosti chystáme podobný produkt.

Více podrobností vám dá v případě zájmu váš makléř.

Stáhnout brožuru (PDF)

Máte zájem investovat nebo se chcete dozvědět více?

Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.

Důležitá upozornění:

Dokument byl zpracován společností CYRRUS, a.s., obchodníkem s cennými papíry, se sídlem Brno, Veveří 111 (dále jen „společnost“). Společnost je členem Burzy cenných papírů Praha, a.s. a Frankfurt Stock Exchange (FWB) – Deutsche Börse. Společnost podléhá regulaci a dohledu České národní banky. Dokument je určen pouze pro reklamní účely a není nabídkou ani návrhem k uzavření smlouvy. Společnost dále upozorňuje, že v rámci sdělení nebyl zohledněn cílový trh ani znalosti, zkušenosti a investiční cíle klienta. Sdělení se tak může pohybovat mimo cílový trh klienta, případně také v negativním cílovém trhu. Dokument poskytuje pouze krátký přehled o jednom z investičních produktů v současné nabídce. Dokument nenahrazuje odborné poradenství k finančním nástrojům v něm uvedeným, ani nenahrazuje komplexní poučení o rizicích. Dokument je určen výhradně pro počáteční informační účely a společnost důrazně doporučuje investorům podstoupit investiční a/nebo právní a/nebo daňové poradenství před tím, než učiní investiční rozhodnutí. Informace obsažené v tomto dokumentu nelze považovat za radu k jednotlivé investici, ani za daňovou nebo právní radu. Pokud se v dokumentu hovoří o jakémkoliv výnosu, je vždy třeba vycházet ze zásady, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, že jakákoliv investice v sobě zahrnuje riziko kolísání hodnoty a změny směnných kursů a že návratnost původně investovaných prostředků ani výše zisku není, pokud v textu dokumentu není uvedeno jinak, zaručena. Investoři mohou získat při prodeji uvedeného investičního nástroje před datem splatnosti nebo při splacení investičního nástroje částku nižší než částku investovanou. Potenciální ztráta je omezena na původně investovanou částku. Informace jsou založeny na hrubé výkonnosti před zdaněním. Tento dokument obsahuje příklady vytvořené na základě analýzy scénářů vývoje podkladových instrumentů. Očekávání a predikce analytiků a stratégů nejsou spolehlivým indikátorem budoucího vývoje tržního kurzu dotčených investičních nástrojů. Příklady jsou založeny pouze na hypotetických předpokladech a neumožňují jakýkoli závěr o budoucím vývoji ceny investičního nástroje. Pro investiční nabídku dle zjištěných parametrů klienta nás prosím kontaktujte.

Za tento dokument nese odpovědnost výhradně společnost CYRRUS, jakožto distributor investičního nástroje. Emitent, ručitel a jejich přidružené společnosti nenesou žádnou odpovědnost za spolehlivost, přesnost a úplnost obsahu tohoto dokumentu, ani za jakákoli zde uvedená vyjádření, za výkonnost nástroje a za způsob propagace nástroje, zahrnující dodržování platných zákonů, předpisů a pravidel upravujících reklamu a propagaci investičních nástrojů. Emitent, ručitel a jejich přidružené společnosti se výslovně vzdávají jakékoli odpovědnosti za jakékoli přímé, nepřímé, následné nebo jiné škody, včetně ztráty zisku, která může investorovi nebo kterékoli třetí straně vzniknout na základě spoléhání se na informace uvedené v tomto dokumentu.

Zdanění je závislé na osobních poměrech každého investora a podléhá zákonným předpisům a dohledu příslušných úřadů. Tento dokument byl připraven s náležitou a patřičnou pečlivostí a pozorností, společnost však neposkytuje garance či ujištění, ať výslovné nebo předpokládané, o jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Z informací v tomto dokumentu není možné odvozovat žádná práva ani povinnosti. Informace o společnosti a podrobné informace o pobídkách a střetech zájmů naleznete na www.cyrrus.cz v sekci O nás. Tiskové chyby vyhrazeny. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost zakazuje zveřejnění a šíření dokumentu bez jejího písemného souhlasu. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění dokumentu třetími osobami.

Zobrazit celý disclaimer
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.